لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

‌توقف همکاری وکلای مایکل فلین با تیم حقوقی ترامپ


مایکل فلین از مهره های کلیدی کمپین ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود
مایکل فلین از مهره های کلیدی کمپین ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود

تیم وکلای مایکل فلین مشاور امنیت ملی مستعفی پرزیدنت دونالد ترامپ می گوید از این به بعد اطلاعات خود را درباره تحقیقات جاری پیرامون دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری را با وکلای آقای ترامپ در میان نخواهند گذارد.

نیویورک تایمز که نخستین بار این خبر را منتشر کرده می گوید پایان دادن به مبادله اطلاعات می تواند به این معنی باشد که مایکل فلین با رابرت مولر، بازپرس ویژه دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ همکاری می کند.

فلین در ماه فوریه گذشته، تنها یک ماه بعد از آغاز به کار، بعد از آن که فاش شد وی درباره گفتگو با سفیر سابق روسیه در آمریکا دروغ گفته، از مقام مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ استعفا داد.

مایکل فلین که از مهره های کلیدی کمپین ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود، از چهره های کلیدی در تحقیقات رابرت مولر بشمار می رود.

کنگره آمریکا سرگرم تحقیق درباره نقش روسیه در انتخابات آمریکا و رابطه احتمالی کارزار انتخاباتی پرزیدنت ترامپ با مسکو است. اتهامی که آقای ترامپ قویا آن را تاکنون رد کرده است.

رابرت مولر بازپرس ویژه که تحقیقات در این مورد را بر عهده دارد، تاکنون چند چهره کلیدی و سابق کارزار دونالد ترامپ را به طور رسمی متهم کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG