لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۴

ارتش آمریکا برای مقابله با سیل وارد عمل شد


ارتش آمریکا برای مقابله با سیل وارد عمل شد
ارتش آمریکا برای مقابله با سیل وارد عمل شد

مهندسين ارتش آمريکا روز شنبه دريچه عظيم آبگير سدی را در مسير رودخانه بزرگ می سی سی پی باز کرده اند که از وقوع سيلی ويرانگر در شهر باتون روژ، مرکز ايالت لوئيزيانا و نيواورلئان، بزرگترين شهر اين ايالت جنوبی آمريکا جلوگيری کنند.

طی سه دهه گذشته اين نخستين باری است که آبگير بزرگ منطقه مورگانزا باز می شود.

مقام های محلی می گويند سکنه منطقه زير آبگير از فرصت کافی برای تخليه و رفتن به نقاط مرتفع برخوردار می شوند، اما بابی جيندال، فرماندار لوئيزيانا، هشدار داده است که «آب در راه است».

مقام ها اميدوارند با گشودن دريچه آبگير، فشار آب را برای سدهای خاکی محافظ شهرهای باتون روژ و نيواورلنان کم کنند و پالايشگاه ها و مجتمع های توليد مواد شيميائی در منطقه را از رفتن زير سيل در امان نگاه دارند.

در همين حال باز شدن اين دريچه آبگير ممکن است هزاران هکتار اراضی کشاورزی و مناطق روستائی را در ايالت لوئيزيانا زير آب ببرد.

جريان آب ناشی از باز شدن دريچه آبگير بر زندگی جمعيتی ۲۵ هزار نفری اثر می گذارد که خطر زير آب رفتن برای حدود ۱۱ هزار ساختمان بخشی از آن است. کارشناسان می گويند ارتفاع آب در بعضی نقاط ممکن است به هفت متر برسد.

فرماندار لوئيزيانا گفته است برای محافظت از مردم و اموالشان از تمامی امکانات موجود استفاده خواهد شد.

صليب سرخ می گويد برای سکنه ای که مجبور هستند خانه های خود را ترک کنند و دست کم چندين هفته منتظر بمانند تا سطح آب پائين برود، به تعداد کافی پناهگاه تدارک ديده است.

پرزيدنت اوباما در نظر دارد روز دوشنبه به ديدار از مناطق سيل زده برود. ممفيس بزرگترين شهر در ايالت تنسی از جمله شهرهای مورد نظر در برنامه ديدار پرزيدنت اوباماست. طغيان رودخانه می سی سی پی، که ناشی از بارندگی های شديد و کم سابقه است، بعضی از نقاط در اين شهر و ديگر شهرهای مسير رودخانه را زير آب برده است.

XS
SM
MD
LG