لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۲

به دستور پرزیدنت ترامپ پرچم‌های آمریکا به یاد قربانیان کووید۱۹ نیمه‌افراشته می‌شود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ دستور داده است تمام پرچم‌های ساختمان‌های فدرال و بناهای یادبود، به یاد تمام آمریکایی‌های جان‌باخته در اثر ویروس کرونا، طی سه روز آینده نیمه‌افراشته شود.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن اعلام این دستور در پنج شنبه شب در توییتی گفت پرچم‌ها روز دوشنبه همچنین به مناسبت «روز یادبود»، و به احترام مردان و زنان کشته شده برای ایالات متحده حین خدمت نظامی، نیمه افراشته خواهد شد.

همزمان، دادستان کل ایالت میشیگان گفته است که اگر پرزیدنت ترامپ از زدن ماسک به صورت در اماکن عمومی خودداری کند ممکن است دوباره به آن ایالت دعوت نشود.

پرزیدنت ترامپ روز پنج شنبه از یک کارخانه خودروسازی فورد در نزدیکی شهر دیترویت، که به مرکز ساخت دستگاه های تنفس مصنوعی تغییر کاربری پیدا کرده است، بازدید کرد. تمام مدیران اجرایی فورد، که بخش های مختلف آن کارخانه را به پرزیدنت ترامپ نشان می‌دادند ماسک به صورت زده بودند، اما پرزیدنت ترامپ مانند همیشه از این کار امتناع کرد.

هرچند پرزیدنت ترامپ گفت که دور از چشم گزارشگران ماسک زده بود، اما نمی‌خواست رسانه‌ها از دیدن [چهره او با ماسک] «لذت ببرند.»

به نظر می‌رسد شکایات دموکرات‌ها و بعضی فرمانداران از نحوه برخورد کاخ سفید با شیوع ویروس کرونا تاثیر چندانی در نگاه عمومی به عملکرد پرزیدنت ترامپ نداشته است.

نظرسنجی تازه آسوشیتدپرس و دانشگاه شیکاگو حمایت عمومی از عملکرد پرزیدنت ترامپ را ۴۱ درصد نشان می دهد. این عدد طی دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ تقریبا یکسان بوده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG