لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۴

انتقاد برخی از قانون گذاران ازلایحه پرتگاه مالی


قانون گذاران مجلس نمایندگان آمریکا درتقبیج برنامه جلوگیری از پرتگاه مالی وقت را تلف نمی کنند، برخی آنرا طرحی ناقص و " معامله ای بد برای آمریکا" می نامند.
مخالفت با لایحه ازهر دوحزب ابراز می شود.

موبروکز، نماینده جمهوریخواه ایالت آلاباما گفت علیه لایحه سنا رای خواهد داد ، زیرا براین عقیده است که مردم امریکا را از فرصت مشارکت در مسایلی چنین بزرگ محروم می کند.

ارل بلومبرگ، نماینده دمکرات ایالت جورجیا طرح را ناقص نامید. اما گری کونولی همتای دمکرات اواز ایالت ویرجینیا، گفت قانون گذاران گزینه زیادی ندارند.

جو بایدن معاون رییس جمهوری با دمکرات ها ملاقات می کند و سعی دارد حمایت آنها را به دست آورد.

باراک اوباما رییس جمهوری از مجلس نمایندگان خواست لایحه را " بدون تاخیر" تصویب کند.

لایحه پرتگاه مالی پیامد دو روز مذاکره بین کاخ سفید و جمهوریخواهان سنا است . دریک اقدام غیرعادی دربامداد نخستین روزسال جدید، سناتورها با ۸۹ رای موافق در برابر ۸ رای مخالف برنامه را تصویب کردند.

میچ مک کانل رهبراقلیت سنا گفت مصوبه " توافق غیرکاملی" است که مانع از آن خواهد شد افزایش مالیت ها براکثرامریکاییان صدمه بزند. اوهمچنین ازجو بایدن معاون رییس جمهوری، که برای تهیه طرخ با رهبران سنا کارکرد، سپاسگزاری کرد.

براساس برنامه، مالیات ها برای افراد دارای بیش از ۴۰۰ هزار دلار درآمد و زوج هایی که درآمد آنها از ۴۵۰ هزار دلارفراتر می رود افزایش خواهد یافت. درمدت ۲۰ سال این نخستین افزایش مالیات بردرآمد در آمریکا است. برنامه همچنین پرداخت حقوق ایام بیکاری را برای یک سال تمدید می کند ومالیات برارثیه های بزرگ را بالا می برد.

توافق کاهش های اجباری درهزینه های دفاعی و برنامه های داخلی را برای دو ماه به تاخیرمی اندازد، و زمینه را برای کشمکش آینده بین دو حزب، که مک دانل حتی پیش ازآن که سنانورها رای بدهند به آن اشاره کرد، آماده می سازد.

هری رید رهبر اکثریت سنا ازمک دانل به دلیل کوشش برای رسیدن به مصالحه سپاسگزاری کرد و ازمجلس نمایندگان خواست ازعمل سنا پیروی کند.

تحلیلگران گفته اند بدون مصالحه، ۵۰۰ تریلیون دلار اقدامات ریاضت اقتصادی می تواند سرانجام اقتصاد آمریکا را به رکود دیگری بکشاند.

حتی درحالی که رهبران آمریکا برسرمسایل مالیات وهزینه با یکدیگر کلنجار می روند، آنها بزودی با این تصمیم روبرو خواهند شد که آیا سقف وام گیری کشور را ، که روز دوشنبه به ۱۶ تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلار رسید، بالا ببرند یانه. مقامات می گویند آمریکا قادر خواهد بود صورتحساب های خود را برای دوماه دیگر بپردازد، اما پس از آن نیازخواهد داشت سقف بدهی را بالا ببرد.
XS
SM
MD
LG