لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۸

مذاکره اوباما و رهبران کنگره در باره پرتگاه مالی


باراک اوباما رییس جمهوری امریکا و رهبران کنگره روز جمعه در کوشش برای حل مسائل مالی مهم دولت پیش از پایان سال به مذاکره نشستند.

قانون گذاران گفت و گوهای کاخ سفید را سازنده توصیف کردند. یکی از رقیبان سیاسی پرزیدنت اوباما، جان بینر رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان ، گفت او بر این عقیده است که می توان در مورد کاهش هزینه ها و در همین حال افزایش درآمدهای دولت به مصالحه رسید، و از پرتگاه مالی پرهیز کرد. در آغاز مذاکرات، آقای اوباما گفت او و قانون گذاران ناچار خواهند بود به مصالحه های سخت تن در دهند.

رییس جمهوری اطهار داشت " چالش ما این است که مسلم سازیم قادر هستیم همکاری کنیم، زمینه های مشترکی بیابیم و برای انجام کارهای مردم به همفکری برسیم."

آقای اوباما گفت " آنچه مردم می خواهند عمل است، می خواهند ببینند که ما برآنها تمرکز داریم ، نه بر سیاست بازی هایمان در واشنگتن."

آقای اوباما، رییس جمهوری دمکرات که هفته پیش دوباره انتخب شد، و رقیبان جمهوریخواه او در کنگره سال پیش موافقت کردند پایان ۲۰۱۲ ضرب الاجلی برای حل مسائل مالیاتی و بودجه تعیین شود. کاخ سفید و کنگره هیچکدام نمی خواهند کاهش هزینه ها یا افزایش مالیات ها عملی شود، اما کوشش های آنها برای رسیدن به مصالحه تاکنون به جایی نرسیده است.

اقتصادانان می گویند کاهش هزینه ها یا افزایش مالیات ها می تواند اقتصاد شکننده امریکا را به رکود باز گرداند و نرخ بیکار ی را از نه ممیز هفت دهم درصد به بالای ۹ درصد برساند.
پرزیدنت اوباما یک تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلار در آمد اضافی برای دولت در دهه آینده پیشنهاد می کند. رهبران جمهوریخواه می گویند بجای بالا بردن نرخ مالیات ها، با بهبود اقتصاد و پایان دادن به برخی از تخفیف های مالیاتی فعلی می توان در آمدهایی به دست آورد.
XS
SM
MD
LG