لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۵

برنامه کاری بانوی اول آمریکا برای کودکان آمریکایی: بهترین باش


شانزده ماه پس از حضور پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید، ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا برنامه کاری خود را تحت عنوان «بهترین باش» رسما اعلام کرد.

بانوی اول ترامپ، در مراسم اعلام رسمی برنامه کاریش گفت که هدف اول و مهمترین اصل کمپین که «بهترین باش» نام دارد، آگاه سازی و آموزش دادن به کودکانمان است.

هدف از این برنامه آگاه سازی کودکان و نوجوانان درباره مسائل روزمره در زندگی‌شان مانند مقابله با مصرف داروهای روان گردان، ارعاب سایبری و همچنین ترویج زندگی سالم است.

خانم ترامپ که مادر بارون ۱۲ ساله، پنجمین و آخرین فرزند پرزیدنت ترامپ است، افزود که برای نتیجه بخش بودن این کمپین، والدین کودکان نقش کلیدی دارند.

کارزار جدید بانوی اول آمریکا برای کمک به کودکان: بهترین باش

وی گفت: به عنوان یک مادر نگرانم که در دنیای پرشتاب و بهم پیوسته، کودکان کمتر فرصت بروز احساسات و مدیریت آن را دارند. بنابراین بیشتر رو به رفتار مخرب و اعتیاد آور مثل زورگویی، اعتیاد به مواد مخدر و حتی خودکشی می آورند.

وی افزود: من شدیدا معتقدم که بزرگسالان باید بهترین وظیفه خود را آگاه سازی کودکانمان به انتخابات مسیر زندگی سالم بدانند. بنابراین امروز، من بسیار خرسندم که کمپین آگاه سازی بهترین باش را برای آسیب پذیرترین و ارزشمندترین دارایی مان، یعنی کودکانمان ارائه کنم.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه اعلامیه کمپین جدید بانوی اول را امضا کرد.
پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه اعلامیه کمپین جدید بانوی اول را امضا کرد.

او در تشریح کمپین بهترین باش، افزود که همیاری همه می تواند سه محور اصلی این برنامه کاری را محقق کند.

بانوی اول آمریکا افزود: کودکان‌مان با مسائل بحرانی فراوانی روبرو هستند. سه محور اصلی کمپین بهترین باش شامل، تندرستی، استفاده بهینه از شبکه های اجتماعی و عدم استفاده از داروهای مخدر است. معتقدم که باهم؛ می توانیم ابزارهای دستیابی به سلامت روان و اجتماعی را برای کودکانمان فراهم کنیم.

پرزیدنت ترامپ با حضور در این مراسم که در باغ رُز کاخ سفید برگزار شد، به نقش خانواده ها در اثر بخش بودن این کمپین اشاره کرد.

وی گفت: امروز وعده ما بهترین باش است. بهترین برای خانواده هایمان، جوامع و بهترین برای کشورمان. من با افتخار، هم اکنون اعلامیه بهترین باش را امضا کنم و همه شما می دانید که قلمی که این اعلامیه را امضا کردم به چه کسی می رسد؟ سپاسگزارم.

بانوی اول ترامپ، طی ماههای اخیر نقش پررنگی در سیاست خارجی و داخلی آمریکا ایفا کرده است. او مدیریت مراسم میزبانی از نخست وزیر ژاپن و همسرش در ویلای ییلاقی‌شان در فلوریدا و همچنین مراسم ضیافت رسمی برای رئیس جمهوری فرانسه و همسرش را برعهده داشت.

او نماینده دولت پرزیدنت ترامپ در مراسم تدفین بانوی اول پیشین «باربارا بوش» بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG