لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۸

گزارش اسوشیتدپرس: ملانیا ترامپ؛ بانوی اول این روزها چه می‌کند


خانم ترامپ با داوطلبان در باغچه کاخ سفید.
خانم ترامپ با داوطلبان در باغچه کاخ سفید.

ملانیا ترامپ، بانوی اول سرگرم کار بر روی باغچه ای در کاخ سفید است که در آن سبزی خوردن می کارند و بانوی اول پیشین، آن را معروف کرد. ملانیا ترامپ در یک پیراهن خانگی قرمز، با عینک برچشم، از اعضای محلی باشگاه دختران و پسران که آمده اند در چیدن و کاشتن سبزی های جدید، به او کمک کنند، خوش آمد می گوید.

یکی از میهمانان مشکوک می پرسد: آیا شما ملینا ترامپ هستید. ملانیا با لحنی شادمانه می گوید:«بله من بانوی اول هستم.».

این خوشامد شامل دو واژه است که که خانم ترامپ ، اخیراً هرچه بیشتر به کار می برد: بانوی اول.

او همچنین از ترکیب «برنامه من» بسیار بیشتر استفاده می کند. اخیراً ملانیا در یک رشته مصاحبه های تک نفره، از سازمان ملل متحد گرفته تا یک رویداد ورزشی در کانادا و در کاخ سفید، نشانه هائی از وظایفی که قرار است رسماً در کاخ سفید بر عهده بگیرد، بروز داده است؛ وظایفی که بسیار با نقشی که قبلاً به عنوان مانکن داشت و نورافکن هائی که همواره بر او نور درخشان می تاباند، تفاوت دارد.

ملانیا روز دوشنبه در توئیتی نوشت که روز سه شنبه در ایالت ویرجینیای غربی خواهد بود تا از یک مرکز نگهداری نوزادانی که با اعتیاد به مواد مخدر به دنیا آمده اند، دیدن کند.

بانوی اول آمریکا ماه گذشته خطاب به مدعوین یک ضیافت نهار در سازمان ملل متحد گفت بکوشند الگوی خوبی برای بچه ها باشند.

او از متخصصان و کسانی که اعتیاد به مواد مخدر به زندگی شان لطمه زده ، از جمله یک معتاد پیشین دعوت کرده برای شنیدن یک سخنرانی به کاخ سفید بیایند و به آنان گفت تصمیم دارد از جایگاه خود به عنوان بانوی اول ، برای کمک هرچه بیشتر به کودکان استفاده کند.

عکسی از دیدار خانم ترامپ و شاهزاده بریتانیایی
عکسی از دیدار خانم ترامپ و شاهزاده بریتانیایی

در خلال دیدار از پورتوریکوی ویران از سیل و توفان به همراه شوهرش َ، خانم ترامپ به نمایندگان غیر منتخب آن سرزمین گفت که مشتاق تلاش برای کمک به مردم پوئرتریکو یاری برساند.

«جنیفر گونزالس- کولون » یکی از نمایندگان پوئرتوریکو می گوید: ملانیا پرسید چطور می توانم کمک کنم. بانوی اول همچنین نخستین سفر تنهای خودرا به کانادا ، برای شرکت در رقابت های نظامیان مجروح انجام داد.

در بعد از ظهرآفتابی در باغچه ای که حاصل ابتکار میشل اوباماست ، او کودکان را تشویق کرد کمک کنند تا او تغذیه سالم را به یک اولویت تبدیل کند. پیش از آن که از گروه حاضر بخواهد بگوید: من طرفدار جدی تغذیه سالم هستم زیرا بر جسم و جان ما می گذارد. با من بیائید تا کمی خوش بگذرانیم.

چند دقیقه بعد ، او تره فرنگی ها را از خاک بیرون می کشد و چند سبزی دیگر را از باغچه پهلوی آن می چیند و به بچه ها گفت: من شما را تشویق می کنم به خوردن ادامه دهید که سلامت تان حفظ شود و مواظب خودتان باشید. این خیلی مهم است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG