لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۶

شمار سران کلیدی کشته شده داعش به ۱۶ نفر رسید


پیشروی نیروهای عراقی در شهر موصل
پیشروی نیروهای عراقی در شهر موصل

در عراق و سوریه ، نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در نبرد با داعش از جمله در دو حوزۀ تعیین کنده یعنی کشتن سران داعش و باز پس گرفتن سرزمینها از آن، به پیشرفت هایی رسیده اند.

روز ۳۱ دسامبر اعلام شد بر اثر حمله هوائی ، محمود العیساوی، از سرکردگان دولت اسلامی در سوریه،که مسئول حمایت از رسانه ها و ساختار اطلاعاتی داعش بود کشته شده است با مرگ او شمار سران کلیدی کشته شده داعش در سال ۲۰۱۶ به ۱۶ تن رسید.

سرهنگ نیروی هوائی، جان دوریان، سخنگوی عملیات تصمیم اساسی در گفتگو با خبرنگاران در بغداد گفت در زمینه آزاد کردن سرزمینها از تصرف داعش نیز پیشرفتهایی صورت گرفته است.

به گفته او نیروهای دموکراتیک سوریه با ادامه پیشروی در سوریه، رقه را هرچه بیشتر منزوی می کنند: « از زمان آغاز مرحله جاری در ۹ دسامبر نیروهای دموکراتیک سوریه بیش از ۵۰۰ مایل مربع از سرزمینها ی سوریه را آزاد کرده اند که محل سکونت ده ها هزار مردمی است که در معرض حکومت وحشیانۀ داعش قرار داشته اند.»

در عراق، نیروهای امنیتی با پشتیبانی حمله های هوائی ائتلاف و مشاوران، در عملیات آزاد سازی موصل به پیشرفت هائی رسیده اند.

وی گفت: «شهر کاملا در محاصره است دشمن توان تامین ساز و برگ یا تقویت نیروهایش را ندارد.. زمان به سود دشمن نیست ..به سود نیروهای عراقی است و آنها تصمیم به بازپس گیری موصل گرفته اند.»

داعش یک دشمن خونخوارو مصمم است اما ائتلاف به رهبری آمریکا و جنگجویان محلی مورد حمایت ائتلاف بر شدت فشارها تا زمان آزاد سازی عراق و سوریه از چنگ داعش ادامه خواهد داد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG