لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۵

رسانه‌های آمریکا: مرد شماره ۲ اف‌بی‌آی از مقام خود کناره‌گیری کرد


اندرو مک‌کِیب معاون رئیس پلیس فدرال ایالات متحده، اف‌بی‌آی - آرشیو
اندرو مک‌کِیب معاون رئیس پلیس فدرال ایالات متحده، اف‌بی‌آی - آرشیو

رسانه‌های آمریکایی روز دوشنبه از قول برخی منابع آگاه گزارش دادند «اندرو مک‌کِیب» معاون رئیس پلیس فدرال ایالات متحده روز دوشنبه و در حالی که قرار بود طبق برنامه در بهار بازنشسته شود، از مقام خود کناره گیری کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مرد شماره ۲ اف‌بی‌آی قرار بود با فرا رسیدن تاریخی که واجد شرایط باشد درخواست بازنشستگی بدهد، اما او درخواست کناره‌گیری کرده که تاریخ اعمال آن نیز امروز ۲۹ ژانویه عنوان شده است.

مک‌کیب از پائیز ۲۰۱۶ و وقتی که افشا شد همسرش از کمیته سیاسی تری مک‌آلیف فرماندار دموکرات ویرجینیا و از نزدیکان هیلاری کلینتون برای انتخابات سنای ایالتی کمک مالی گرفته، هدف انتقاد پرزیدنت ترامپ بوده است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، سارا هاکبی سندرز سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه خود گفت که کاخ سفید در جریان استعفای آقای مک‌کیب نبوده، اما رئیس جمهوری همچنان پای انتقادهای خود از او ایستاده است.

اندرو مک‌کیب در ماه مه ۲۰۱۶ میلادی و به دنبال اخراج جیمز کومی از ریاست پلیس فدرال آمریکا به عنوان سرپرست آن مجموعه انتخاب شد و تا زمانی که ریاست اف‌بی‌آی در نهایت به کریستوفر ری رسید در آن مقام خدمت می‌کرد.

وی پیش از آن در دفتر واشنگتن اف‌بی‌آی به عنوان رئیس بخش امنیت ملی مشغول خدمت بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG