لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۱

فشار بر شرکت‌ها و مؤسسات آمریکایی برای اهمیت بیشتر به اعتقادات مذهبی کارمندان خود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - برای شرکت‌ها و مؤسسات آمریکایی یک امر عادی است که از کارمندان خود بدون درنظر گرفتن نژاد، جنسیت، و گرایش جنسی حمایت کنند. ولی اکنون بر روی آنها فشار بیشتری گذاشته شده تا به اعتقادات مذهبی کارمندان نیز به همان اندازه توجه و اهمیت نشان دهند.

طبق بررسی آسوشیتدپرس، بیش از ۲۰ شرکت از شرکت‌های موسوم به «فرچون ۱۰۰» - متشکل از ۱۰۰ تا از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی - گروه‌های مبتنی بر ایمان ایجاد کرده اند. و یک کنفرانس بزرگ نیز این هفته در واشنگتن برگزار می شود که هدف از آن توسعه و گسترش این رقم است.

براین گریم، بنیانگذار و رئیس «بنیاد آزادی مذهب و کسب‌وکار»، که یکی از میزبانان این کنفرانس است، گفت که بیشتر کمپانی‌ها در چند دهه گذشته در برنامه‌های گوناگونی و پذیرش در محیط کار، به مذهب توجه کمتری در مقایسه با دسته‌های دیگر مثل نژاد، قومیت، جنسیت، گرایش جنسی، و ناتوانی (معلولیت) نشان داده‌اند.

در بین کمپانی‌های شناخته شده آمریکایی، شرکت «آلفابت» که گوگل زیرمجموعه‌ای از آن است، اینتل، فیسبوک، امریکن ایرلاینز، اپل، دلريال امریکن اکسپرس، و گلدمن سَکس از نظر گوناگونی و پذیرش مذهبی در رأس قرار دارند و البته این امر شامل ناباوران نیز می‌شود.

نیک فیش رئیس بنیاد «آمریکن آتئیستز» (خداناباوران آمریکایی) می‌گوید محیط کار باید از نظر مذهبی بی‌طرف بوده و کارمندان و مشتریان باورمند یا بی‌باور را پذیرا باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG