لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۷

سی‌ان‌ان به نقل از منابع آگاه: جمهوری اسلامی احتمالا مستقیما به اهدافی در داخل اسرائیل حمله می‌کند


شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام ارشد دولت و یک منبع آگاه گزارش داد ارزیابی‌های ایالات متحده نشان می‌دهد که حملات ایران به اسرائیل، مستقیم و علیه چندین هدف در داخل اسرائیل خواهد بود.

براساس این گزارش نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی نیز ممکن است در انجام این حملات مشارکت داشته باشند و اهداف حمله هم در داخل اسرائیل و هم در کشورهای منطقه خواهند بود.

سی‌ان‌ان در گزارشی دیگر به نقل از دو منبع اطلاعاتی آمریکا هم اعلام کرد ایالات متحده به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی در حال جابجایی تجهیزات نظامی خود از جمله پهپادها و موشک‌های کروز در داخل ایران بوده است.

بنابراین اعلام معلوم نیست این جابجایی تسلیحات نظامی بخشی از آماده‌سازی ایران برای حمله از خاک خود به اسرائیل است یا این اقدام برای بازدارندگی اسرائیل یا ایالات متحده از انجام یک حمله متقابل احتمالی صورت می‌گیرد.

در حالی که شمار زیادی از خبرگزاریهای جهان و منابع خبری روز جمعه از حمله قریب‌الوقوع ایران به منافع اسرائیل خبر دادند رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۲۴ فروردین در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره زمان و مکان حمله احتمالی جمهوری اسلامی به منافع اسرائیل گفت: «نمی‌خواهم اطلاعات محرمانه را فاش کنم ولی این حمله دیر یا زود انجام خواهد شد.»

جو بایدن در عین حال خطاب به سران حکومت ایران گفت: «این کار را نکنید، ایالات متحده متعهد به دفاع از اسرائیل است و شما موفقیتی به دست نخواهید آورد.»

XS
SM
MD
LG