لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۰

سفیر آمریکا در آلمان: شرکت های آلمانی و فرانسوی تحریم ایران را دور بزنند، مجازات می‌شوند


سفیر آمریکا در کنار رئیس جمهوری آلمان
سفیر آمریکا در کنار رئیس جمهوری آلمان

روزنامه جروزالم پست در گزارشی نوشت: ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، می گوید دولت ایالات متحده علیه نهادهای فرانسوی و آلمانی که در پی گریز از تحریم ها علیه رژیم روحانیون در ایران باشند، تدابیری در نظر خواهد گرفت.

ریچارد گرنل در گفتگویی با جروزالم پست با اشاره به این که «ایالات متحده بر نهادهای شرکت کننده در چنین تاکتیک هایی تحریم در نظر خواهد گرفت»، افزود فعالیت های فرانسه و آلمان «حرکاتی هوشمندانه نخواهد بود».

اظهار نظر محکم ریچارد گرنل واکنشی به مقاله روز دوشنبه روزنامه وال استریت جورنال است که از تلاش مشترک آلمان و فرانسه در ایجاد یک کانال پرداخت مالی به منظور حفظ تجارت با ایران در تقابل با اقدام های آمریکا خبر داده بود.

امانوئل نشون، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل، می گوید: «ما گفتگوهای مداومی با آلمان بر سر مسائل مرتبط با ایران داریم و ترجیح می دهیم آن را به طور مستقیم با مقام های آلمان داشته باشیم، نه از طریق رسانه ها.»

چند روز پیش، گیلاد اردان، وزیر امور استراتژیک اسرائیل، در کنفرانسی در فرانکفورت، از دولت آنگلا مرکل خواست با ایران به دلیل صدور تروریسم به طور جدی برخورد کند: «همین دیروز بود که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران اسرائیل را غده سرطانی توصیف کرد. تاریخ به ما آموخته که تهدیدهای ضد یهودی رهبران متعصب و صادر کننده ترور با آمال سلطه طلبانه باید جدی گرفته شود.»

یک مقام وزارت خارجه فرانسه در ایمیلی در پاسخ به جروزالم پست نوشت: «مقصود از کار در حال انجام بر سر «وسیله هدف خاص»، گذاشتن بنای حاکمیت اقتصادی برای اتحادیه اروپا فراتر از پرونده ایران است. از این رو، این ماموریتی بلند مدت است که موسسات اروپایی را در برابر تحریم های فرامرزی غیرقانونی در آینده مصون می کند.»

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG