لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۳

وعده ایالات متحده و اتحادیه اروپا به احترام به اسلام در جنگ با ترور


ایالات متحده و اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه با صدور بیانیه مشترکی گفتند آنها حين مبارزه با تروریسم، به اسلام و ادیان دیگر احترام می گذارند.

وزیر کشور اسپانیا، آلفردو پرز روبالکابا، که کشورش در حال حاضر ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، گفت: مهم است مسلمانان بدانند که غرب به ارزش های آنان احترام می گذارد.

وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت: صدور اين بیانیه همکاری بين دو سوی اقیانوس اطلس در مبارزه با تروریسم را عمیق تر می کند و اهميت احترام به حقوق بشر و قوانين بین المللی را نشان می دهد.

اریک هولدر، دادستان کل ایالات متحده، می گوید که همکاری با اتحادیه اروپا شامل ردیابی های مالی تروریست ها و تبادل فهرست مسافران ممنوع به پرواز می شود.

ژيل کرچاف، هماهنگ کننده عمليات ضد تروریستی اتحادیه اروپا، می گوید اين بیانیه همچنین در مرمت برخی از اختلافات بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده در طول دولت رئیس جمهوری سابق آمریکا جورج دبلیو بوش کمک می کند.

از جمله اين اختلافات، اتهاماتی است که ایالات متحده مظنونين به ترور را به کشورهايی ديگر فرستاده است که در آن کشورها گروه های حقوق بشر ادعا می کنند مظنونين شکنجه شده اند.

XS
SM
MD
LG