لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۳

دیدگاه| پمپئو اطمینان دارد آمریکا می تواند با اروپایی به ایران فشار بیاورد


دیدار وزرای خارجه آمریکا و آلمان
دیدار وزرای خارجه آمریکا و آلمان

گزارشی از کمرون کاوتورن در نشریه اینترنتی واشنگتن فری بیکن

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می گوید مطمئن است ایالات متحده می تواند با رهبران اروپا برای برخورد با ایران به یک استراتژی مشترک دست پیدا کند: «واقعا خیلی روشن و صریح است. این یک چالش جهانی است. این یک تهدید مشترک در سراسر جهان است و من اطمینان دارم می توانیم به طور جمعی به یک واکنش دیپلماتیک دست پیدا کنیم که به نتایج آشکاری که تعیین کرده ایم، دست پیدا کنیم. ما اگر کشور ایسلند هم به اقداماتی مشابه رفتار ایران دست بزند تحمل نخواهیم کرد. ما اگر کشور چاد هم به اقداماتی مشابه رفتار ایران دست بزند تحمل نخواهیم کرد.»

خبرنگاری در کنفرانس رسانه ای وزارت خارجه با اشاره به انتقادها از این که اروپایی ها با تحریم ها همراه نخواهند شد، پرسیده بود: «در پاسخ به این منتقدین چه می گویید؟ چطور اروپایی ها و دیگران مثل چین و روسیه را که به پایبندی به برجام ادامه می دهند، همراه خواهید کرد؟»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت اگر کسی پدیده ای معادل حزب الله به وجود بیاورد، ایالات متحده و متحدان اروپایی کناری نمی نشینند تا اجازه بدهند آن ها به عملیات دست بزنند.

مایک پمپئو تصریح کرد: «روسیه و چین هم به این امر به عنوان تاثیری مثبت بر جهان نگاه نخواهند کرد، پس من مطمئنم مجموعه ای از ارزش ها و منافع مشترک وجود دارد که ما را درباره ضرورت واکنش به تهدیدهای ناشی از جمهوری اسلامی ایران برای جهان به سوی یک جمع بندی مشابه هدایت می کند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG