لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۹

سفر فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سعودی و اردن


تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده برای یمن
تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده برای یمن

تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده برای یمن، روز دوشنبه به منظور ادامه تلاش‌های دیپلماتیک واشنگتن در حمایت از آتش‌بس جاری در یمن عازم عربستان سعودی و اردن می‌شود.

بنا بر بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، این سفر پس از دیدارهای اخیر جو بایدن با رهبران عرب در جده انجام می‌شود که یمن یکی از موضوعات اصلی آن بود.

در این سفر، تیم لندرکینگ در هماهنگی با فرستاده ویژه سازمان ملل و شرکای یمنی به تلاش‌ها به منظور پیشبرد صلح کمک خواهد کرد.

وزارت امور خارجه اعلام کرده است که تمرکز این سفر بر گسترش و تمدید توافق جاری به منظور دستیابی به منافعی ملموس برای یمنی‌ها و ایجاد یک روند صلح فراگیرتر و آتش‌بس دائمی خواهد بود.

در پایان بیانیه وزارت امور خارجه آمده است که آمریکا از همه طرف‌ها می‌خواهد به خاطر مردم یمن، صلح و بهبودی را به جای تداوم جنگ و ویرانی برگزینند.

جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید ، در گفت‌و‌گویی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا با اشاره به روابط راهبردی ایالات متحده با عربستان سعودی به دستاورهای این تعامل در زمینه آتش‌بس در یمن اشاره کرد و گفت:‌ «آتش‌بسی که با کمک عربستان و تعامل آمریکا در یمن به دست آمده، شانزده هفته ادامه داشته‌ است. ما از این استقبال و تقدیر می‌کنیم و امیدواریم گسترش یابد،‌ چرا که جان صدها هزار یمنی را نجات می‌دهد.»

XS
SM
MD
LG