لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۱

اوباما: آمریکا نمی تواند گروگان منابع انرژی باقی بماند


اوباما: آمریکا نمی تواند گروگان منابع انرژی باقی بماند
اوباما: آمریکا نمی تواند گروگان منابع انرژی باقی بماند

باراک اوباما رییس جمهوری آمريکا به رقیبان سیاسی خود تاخته است و آنها را به دنبال کردن سیاست انرژی عقب مانده ای که کشور را زیر نفوذ و اراده بقیه جهان باقی خواهد گذاشت متهم می کند.

آقای اوباما این موضوع را روز پنجشنبه در سخنانی در جمع دانشجویان کالجی در نزدیکی واشنگتن و در حالی عنوان کرد که بسیاری از آمریکاییان افزایش سریع قیمت های بنزین را شاهد هستند.

کاندیداهای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمريکا از باراک اوباما انتقاد کرده اند که در مورد بهره برداری از ذخایر نفت وگاز داخلی به اندازه کافی کار نمی کند، اما او هشدار داد که «حتی اگر ما در هر وجب خاک آمريکا حفاری کنیم، مشکل حل نخواهد شد.»

آقای اوباما اظهار داشت آمريکا حتی درصورت حد اکثر تولید از تمام منابع بالقوه نفت خود، باز هم به نفت خارجی وابسته خواهد بود و افزود «ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم گروگان رویدادهای سوی دیگر جهان باقی بمانیم... آمريکا باید سرنوشت خودش را کنترل کند.»

رییس جمهوری هشدار داد که توسعه و تقاضا برای اتومبیل در کشورهایی مانند چین و هند، و ناآرامی در خاورمیانه، فقط قیمت های نفت را بالاتر خواهد برد.

او گفت آمريکا نیاز دارد بر توسعه منابع گزینه ای انرژی – مانند باد و نیروی خورشیدی - تمرکز کند و به پرداخت یارانه های بزرگ به شرکت های نفتی پایان دهد.

یک نظر خواهی اخیر توسط واشنگتن پست و ای بی سی نشان می دهد بالا رفتن قیمت های بنزین به افزایش نارضایتی رای دهندگان نسبت به سیاست انرژی پرزیدنت اوباما منجر شده است.

اما یک تحلیلگر عضو سرویس اطلاعات قیمت نفت می گوید از آقای اوباما چندان کاری که بتواند فورا در قیمت های نفت و گاز اثر بگذارد بر نمی آید.

او یاد آور می شود افزایش تقاضا در کشورهای درحال توسعه و نگرانی نسبت به وضعیت ایران بزرگترین دلایل افزایش قیمت های نفت هستند. بخش بزرگ دیگری از مشکل سرمایه گذاران هستند که نفت را راهی سریع برای پول ساختن می بینند.

XS
SM
MD
LG