لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا: مجالی برای بازتعریف نقش زنان


روزنامه «یو اس ای تودی» روز سه شنبه در مطلبی به نقش پررنگ زنان در انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا پرداخته است.

در این مطلب گفته می شود، اول از همه پس از ۲۴۰ سال در تاریخ آمریکا یک زن از حزبی عمده در این کشور کاندیدا شد، و بعد ظهور زنان تحصیل کرده سفیدپوست که مهم ترین گروه مرددها به شمار می روند و ممکن است که بتوانند نتیجه انتخابات را به کلی عوض کنند.

یو اس ای تودی سپس به طرح زبان و ادبیات زن ستیزی اشاره می کند که به گفته نویسنده مشکل سازترین مسئله برای دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه بوده و بیش از مسئله مالیات و بیمه بهداشت مورد بررسی و بحث قرار گرفته است.

این روزنامه می گوید نتیجه انتخابات امسال هرچه که باشد یک زلزله جنسیتی به شمار می رود، چرا که دو گروه زنان تحصیل کرده متمایل به دموکرات ها و مردان کم سواد متمایل به حزب جمهوریخواه را پدید آورده است. انتخابات امسال تصریح کرد که بدرفتاری جنسیتی که زمانی مایه مزاح و غفلت بود امروز موضوعی جنجالی است که آینده سیاسی افراد را به خطر می اندازد.

همچنین کمپین های انتخاباتی نشان دهنده تغییر در زندگی آمریکایی از جمله در افزاش شمار زنان شاغل در سمت های مدیریتی و رهبری و همچنین کاهش تحمل آزارهای جنسیتی است.

از سویی کلینتون ۶۹ ساله به عنوان اولین زن نامزد انتخابات نسبت به سال ۲۰۰۸ و تلاش برای ورود به رقابت های انتخاباتی، اعتماد به نفس و صلابت رفتاری بیشتری نشان می دهد و در سخنانش بر علاقه به حمایت از خانواده ها و زنان تاکید می کند و وعده مبارزه برای برابری حقوق زنان و مردان می دهد.

دونالد ترامپ ۷۰ ساله نیز اولین نامزد جمهوریخواهی است که یک زن را به عنوان مدیر ستاد خود گمارده و از مشاوره های مستقیم و نزدیک دختر ۳۵ ساله اش ایوانکا بهره می برد.

XS
SM
MD
LG