لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

مشکل فنی در برخی مراکز رأی گیری؛ کارشناسان امنیت سایبری نظارت کامل دارند


مسئولان امنیت سایبری در روز انتخابات آمریکا برای مقابله با هرگونه اتفاق غیرعادی در روند رای گیری در حالت آماده باش به سر می برند.

به گزارش روزنامه یو.اس.ای.تودی برخی حوزه ها در ایالت نیویورک و فیلادلفیا دیرتر از زمان مقرر درهای خود را گشودند. همچنین گفته شده که ماشین های رای در سه حوزه در ایالت ویرجینیا دچار مشکل شد و همین امر موجب صف و انتظار طولانی رای دهندگان شد.

این روزنامه می گوید در چندین حوزه رای گیری در ایالت نیوجرسی فقط یک ماشین کار می کرد و مسئولان مجبور شدند ماشین های بیشتری را به آنجا بفرستند.

وزارت امنیت داخلی، پلیس فدرال (اف بی آی) و دیگر نهادهای ایالتی، برای مقابله با هرگونه تهدیدی که در جریان رای گیری پیش بیاید، گروه های واکنش سریع را آماده کرده اند.

به علاوه خطوط مستقیم تلفنی برای رای دهندگان تعبیه شده تا اگر در جایی شاهد امری غیرعادی هستند آن را به مسئولان اطلاع دهند.

دولت آمریکا پیشتر از تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات آمریکا خبر داده بود و دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان گفته بود که در انتخابات آمریکا تقلب می شود.

گروه مستقل و فراحزبی «شبکه تایید انتخابات» گروهی پیشرفته را متشکل از کارشناسان زبده کدنویسی و تحلیلگر کامپیوتر وهمچنین کارشناسان امنیتی را تشکیل داده تا در صورت لزوم در رای گیری و همچنین شمارش آرا فعالیت کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG