لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۳

آیا رأی دادن از طریق پست می‌تواند از انتخابات آمریکا در برابر ویروس کرونا محافظت کند؟


بخش انگلیسی صدای آمریکا – میلیون‌ها آمریکایی برای پرهیز از ابتلا به ویروس کرونا در خانه‌ها پناه گرفته‌اند و برای انجام کار و تماس با خویشاوندان‌شان و نیز ادامه ارتباطات اجتماعی به فناوری روی آورده‌اند.

اما وقتی کار به رأی‌گیری در روند انتخابات ریاست جمهوری امسال می‌رسد، راه حلی که برای در امان ماندن از کووید۱۹ اتخاذ می‌شود - یعنی استفاده احتمالی از خدمات کُند پستی - احتمالا از فناوری بالایی برخوردار نخواهد بود.

بیشتر آمریکایی‌های ۱۸ ساله و بالاتر قبلا برای رأی دادن به حوزه‌های محلی مراجعه می‌کردند. اما امسال که با اقامت اجباری در خانه و فاصله‌گذاری اجتماعی مواجه هستند، چنین کاری احتمالا بسیار خطرناک خواهد بود.

چهارده ایالت مختلف برگزاری انتخابات مقدماتی را به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به تاخیر انداخته‌اند؛ البته به جز ویسکانسن که استثنا بوده و قرار است انتخابات مقدماتی را روز سه‌شنبه و در تاریخ مقرر در برگزار کند.

این تاخیرها موجب بروز اختلال بزرگی در روند انتخاب نامزدها و برگزاری انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ شده است.

مسئولان ایالت‌های مختلف در حال بررسی رأی‌دهی پستی هستند و از آنجا که رأی دادن در خانه به چیزی بیش از قلم و امضا نیاز ندارد، این تمهید می‌تواند سلامت شهروندان را تامین و امکان شرکت آنها در انتخابات را نیز فراهم کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG