لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۰

برنی سندرز در انتخابات مقدماتی نوادا با حمایت طیف متنوعی از رأی‌دهندگان پیروز شد


بخش انگلیسی صدای آمریکا – بر اساس نتایج آژانس تحقیقاتی ادیسون، سناتور آمریکایی برنی سندرز، که مخالفان اغلب از او با عنوان یک لیبرال غیرخودی که نمی‌تواند حزب دموکرات را متحد کند یاد می‌کنند، در انتخابات انجمن‌های حزبی دموکرات‌ها در ایالت نوادا و با حمایت ائتلاف متنوعی از طرفدارانش پیروز شد.

به گزارش رویترز، آژانس ادیسون که نظرسنجی از رأی دهندگان را با نتایج منتشر شده برای رسانه‌های خبری مانند ای بی سی، سی بی اس، سی ان ان، ان بی سی، و رویترز را تلفیق و مورد تحلیل قرار می‌دهد، دریافته است که آقای سندرز بیشترین سهم را در آرای اعضای سفیدپوست‌ و غیرسفید انجمن‌های حزبی داشته است.

لاتین‌تبارها، که نزدیک به یک سوم جمعیت نوادا را تشکیل می‌دهد، به ویژه تاثیر زیادی در پیروزی سناتور ایالت ورمانت داشته‌اند؛ به طوری که طبق آمار منتشر شده، بیش از نیمی از رأی دهندگانی که در انتخابات روز شنبه انجمن‌های محلی حزب دموکرات در این ایالت به نفع او رأی داده‌اند، از میان لاتین‌تبارها بوده‌اند.

سناتور سندرز همچنین آرای اعضای انجمن‌ها از هر طبقه سنی را در سبد رأی خود دارد. وی بیشترین میزان رأی مردان و زنان را نیز کسب کرده است؛ از جمله فارغ‌التحصیلان زن دانشگاه‌ها، که انتظار می‌رود برای دموکرات‌ها جهت پیروز شدن بر دونالد ترامپ از حزب رقیب جمهوریخواه در انتخابات ماه نوامبر مهم باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG