لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۹

نظرسنجی: در ایالت های تعیین کننده، کلینتون از ترامپ پیش است


در نظرسنجی ها، کلینتون از ترامپ کمی پیش است.
در نظرسنجی ها، کلینتون از ترامپ کمی پیش است.

نظرسنجی های جدید در ایالت های کلیدی در انتخابات آمریکا نشان می دهد هیلاری کلینتون از دونالد ترامپ پیش است.

به گزارش سی ان ان، کلینتون در فلوریدا ۵۱ بر ۳۷ درصد پیش است. او همچنین در آیوا ۴۵ بر ۴۱ درصد پیش است. در ایالت میشیگان بانوی اول سابق آمریکا ۵۰ بر ۳۳ درصد از ترامپ جلوست و درکارولینانی شمالی ۴۸ بر ۳۸ درصد پیش است.

همچنین در ایالت اوهایو ۴۶ بر ۳۷درصد، کلینتون پیش است. در پنسیلوانیا نیز کلینتون ۴۹ بر ۳۵ درصد جلوست. وزیر خارجه سابق آمریکا در ویرجینیا نیز ۴۵ بر ۳۸ درصد بر ترامپ برتری دارد.

در آمریکا برخی ایالت ها مثل کالیفرنیا، به طور سنتی به دموکرات ها رای می دهد و برخی ایالت ها مثل تگزاس سنتی به جمهوریخواهان رای می دهد.ایالت هایی مثل فلوریدا، اوهایو و پنسیلوانیا معمولا گرایش غالبی ندارند و در هر انتخابات امکان دارد اکثریت رای دهندگان به سوی یکی از دو حزب گرایش داشته باشند.

به همین دلیل نامزدهای انتخابات تلاش زیادی برای کسب اکثریت آرا در این ایالت ها دارند.

برخی از نمایندگان جمهوریخواه در هفته های اخیر گفته اند بجای ترامپ مایل هستند به گزینه دیگری رای دهنمد.

نظر سنجی جداگانه در سه ایالت تعیین کننده توسط دانشگاه کوئینیپیاک انجام گرفت، دو رقیب را بسیار نزدیکتر به یکدیگر نشان داد: کلینتون در فلوریدا ۸ درصد ، و در پنسیلوانیا فقط یک درصد جلوتر بود ، و در اوهایو برابر بودند.

موسسه نظر سنجی بالوت پدیا، در چند نظرسنجی کلینتون را در برابر جان کیسیک فرماندار اوهایو و پل رایان رئیس مجلس نمایندگان قرار دارد. در این نظرسنجی ها با نامزدهای فرضی، کیسیک اندکی از کلینتون جلوتر بود و رایان شانه به شانه او حرکت می کرد.

هریک از هفت ایالتی که نظر سنجی در آنها انجام گرفت، درانتخابات ریاست جمهوری در ۸ نوامبر تعیین کننده هستند؛ هرچند میشیگان در اکثر انتخابات ریاست جمهوری به سود نامزد حزب دموکرات رای داده است.

XS
SM
MD
LG