لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۹

کروز در کنوانسیون ایالت وایومینگ حمایت تمامی ۱۴ نماینده حزبی را کسب کرد


با پیروزی در وایومینگ، تد کروز، فاصله اش را با دونالد ترامپ کم کرد.
با پیروزی در وایومینگ، تد کروز، فاصله اش را با دونالد ترامپ کم کرد.

تد کروز، سناتور ایالت تگزاس و نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کنوانسیون این حزب در ایالت وایومینگ توانست حمایت تمامی چهارده نماینده حزبی این ایالت را از آن خود کند و بر تعداد نمایندگان حزبی حامی خود افزود.

با این پیروزی، تد کروز، فاصله اش را با دونالد ترامپ، پیشتاز رقابت های درون حزبی جمهوریخواهان کم کرد.

با این حال دونالد ترامپ هنوز با اختلاف ۱۸۵ رای نماینده حزبی از تد کروز جلوتر است. ترامپ از نحوه رای گیری ها در کنوانسیون های جمهوریخواهان در ایالت های وایومینگ و کلرادو انتقاد شدید کرده است.

جان کیسیک، کاندیدای دیگر جمهوریخواه و فرماندار کنونی ایالت اوهایو، با فاصله بسیاری در مکان سوم جای دارد.‎ دور بعدی رقابت ها، در نیویورک است، جایی که دونالد ترامپ، میلیاردر نیویورکی، امیدوار است به راحتی بتواند تد کروز را شکست دهد.

بر اساس آخرین آمار نمایندگان حزبی، در میان جمهوریخواهان، آقای ترامپ با ۷۴۴ نماینده حزبی همچنان پیشتاز رقابت ها است، سناتور کروز با ۵۵۹ و فرماندار ایالت اوهایو، جان کیسیک با ۱۴۴ نماینده حزبی در مکان های بعدی هستند.

برای دریافت عنوان نامزدی نهایی حزب جمهوریخواه، داوطلب باید در انتخابات مقدماتی تعهد ۱۲۳۷ نماینده حزبی به حمایت از خود را کسب کرده باشد.

انتخابات مقدماتی در ماه ژوئن به پایان می رسد و در ماه ژوئیه در کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه نامزد نهایی حزب برای رقابت در انتخابات سراسری معرفی می شود. برخی از جمهوریخواهان امیدوارند که دونالد ترامپ نتواند به تعداد آراء لازم دست یابد تا دست کنوانسیون برای انتخاب نامزد دیگری، باز باشد.

XS
SM
MD
LG