لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۳

تلاش های اولیه نامزدهای احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶


جب بوش
جب بوش

جمهوریخواهانی که در مورد نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده فکر می کنند هفته گذشته فرصتی بدست آوردند تا در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران میزان حمایت از خود را بسنجند.

کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران که «سی پک» نامیده می شود محل گردهمایی هزاران فعال محافظه کار از سراسر کشور است و اولین آزمایش برای نامزد های انتخاباتی حزب جمهوریخواه به حساب می آید.

اسکات واکر، فرماندار جمهوریخواه ایالت ویسکانسین یکی از کسانی بود که در کنفرانس سالانه اقدام سیاسی محافظه کاران میزان حمایت از خود در انتخابات ریاست جمهوری آتی را سنجید.

او یکی از منتقدان باراک اوباما در شیوه مقابله با گروه «دولت اسلامی» است.

اسکات واکر گفت: «ما نیازمند یک رئیس جمهوری و رهبری هستیم که بگوید ما با آن ها می جنگیم. نه این که صبر کند تا آن ها جنگ را برای کودکان و نوه های ما به خاک این کشور بیاورند.»

جب بوش، فرماندار پیشین فلوریدا و برادر جورج بوش، رئیس جمهوری سابق از دیگر کسانی است که امکان نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد. او می گوید جمهوریخواهان باید حمایت اقلیت ها را جلب کنند.

جب بوش گفت: «اگر ما اشتیاق و علاقه خود به این کشور و فلسفه حزبی خود را با آنان شریک شویم، می توانیم رای لاتین تبار ها، جوانان و کسانی را که برای پیروزی در انتخابات به رای آن ها نیاز داریم، بدست آوریم.»

رند پال، سناتور جمهوریخواه از ایالت کنتاکی مخالف دخالت گسترده نظامی امریکا در خارج است. رند پال گفت: «من آمریکایی با قدرت دفاع ملی بی نظیر و غیر قابل شکست را مجسم می کنم که مانع از سازندگی ملی نباشد.»

تد کروز، سناتور ایالات تکزاس که او نیز مورد علاقه محافظه کاران است به مساله فرمان اجرایی باراک اوباما در مورد مساله مهاجران غیر قانونی پرداخت.

تد کروز سناتور گفت: «خوب است اگر نامزد انتخاباتی بگوید مخالف فرمان اجرایی اوباما است که غیر قانونی و ضد قانون اساسی است، ولی چه کسی در مقابل این اقدام ایستاده و علیه آن جنگیده؟»

این کنفرانس جدا از سخنرانی ها و کمپین های انتخاباتی فرصتی برای همبستگی محافظه کاران است. تحلیلگران سیاسی می گویند کسانی که اثر خوبی در این کنفرانس به جا بگذارند می توانند در کمپین های انتخاباتی آتی تفوق بدست آورند.

دن بالتز، از روزنامه واشنگتن پست می گوید: «فکر می کنم کسانی که اینجا می آیند و چشم به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوخته اند می دانند باید اثر خوبی در اینجا بگذارند.»

کنفرانس سی پک آزمایشی برای کمپین انتخاباتی حزب جمهوریخواه است که به نظر می رسد طولانی و پر از مبارزه باشد.

XS
SM
MD
LG