لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۸

آخرین تلاش های کاندیداها پیش از انتخابات روز سه شنبه کنگره


یک کمپین انتخاباتی با حضور هیلاری کلینتون
یک کمپین انتخاباتی با حضور هیلاری کلینتون

در سراسر آمریکا کاندیداهای انتخابات میان دوره ای آخرین تلاش های خود را برای کسب آراء شرکت کنندگان در انتخابات روز سه شنبه (۱۳ آبان) انجام می دهند.

این انتخابات معلوم خواهد کرد که سنای آمریکا که اکنون در کنترل حزب دموکرات است آیا همچنان در دست این حزب باقی خواهد ماند و یا جمهوری خواهان که اکنون مجلس نمایندگان را تحت کنترل دارند، سنای آمریکا را نیز در اختیار خود خواهند گرفت.

هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات از چهره های مطرح خود در کمپین های انتخاباتی استفاده می کنند، از جمله میت رامنی، کاندیدای سابق جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری، سناتور جمهوری خواه جان مک کین، و در کمپین دموکرات ها نیز بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق و و همسرش هیلاری کلینتون، وزیر سابق امورخارجه آمریکا حضور دارند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که محبوبیت باراک اوباما، رئیس جمهوری دموکرات آمریکا در بین رای دهندگان کاهش یافته است. به همین دلیل، قانونگذاران دموکرات که ممکن است در این انتخابات کرسی های خود را از دست بدهند، از کاخ سفید فاصله گرفته اند. با این حال، آقای اوباما در یک کمپین انتخاباتی در میشیگان در هفته گذشته حضور داشت.

آقای اوباما خطاب به جمعیت در کمپین گفت که آمریکا از زمان وقوع «بدترین بحران اقتصادی عُمرمان»، یک رشد واقعی را شاهد بوده است. او گفت در چهار سال و نیم گذشته شرکت های آمریکایی ۱۰ میلیون شغل جدید ایجاد کرده اند و طول شش ماه گذشته، اقتصاد آمریکا سریعترین رشد اقتصادی ۱۰ سال گذشته را داشته است.

با این حال، جمهوری خواهان در این انتخابات سعی دارند رقبای دموکرات خود را به رئیس جمهوری گره بزنند.

به طور گسترده پیش بینی می شود که جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را حفظ کنند. در سنا نیز آنها باید در انتخابات در پیش رو، شش کرسی بیشتر از آنچه اکنون دارند بدست آورند تا اکثریت سنا را بدست بگیرند.

دموکرات ها تلاش می کنند به طور گسترده رای دهندگان را بسیج کنند که در انتخابات شرکت کنند، تلاشی که به گفته آنها ثابت خواهد کرد نظرسنجی ها درست نیست. اما جمهوری خواهان به طور فزاینده ای امیدوار هستند که روز سه شنبه پیروز خواهند شد.

XS
SM
MD
LG