لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۸

عبور از سندی؛ رقابت انتخاباتی در آمریکا دوباره داغ شد


روز انتخابات در آمریکا به سرعت نزدیک می شود و باراک اوباما، رئیس جمهوری، امروز پنجشنبه در پی چند روز نظارت بر فعالیت های دولت فدرال بر نحوه کمک رسانی در ایالتهای آسیب دیده از توفان دریائی سندی، مبارزات انتخاباتی برای تجدید انتخاب به مقام ریاست جمهوری را از سر می گیرد.

آقای اوباما به سه ایالت ویسکانسین، نوادا و کلورادو می رود که در مبارزات وی و رقیب جمهوریخواهش میت رامنی برای کسب ۲۷۰ رای کالج انتخاباتی و پیروزی در انتخابات روز سه شنبه آینده، نقشی سرنوشت ساز دارند.

آقای اوباما مبارزات انتخاباتی را از روز دوشنبه که توفان دریائی سندی مناطق ساحلی در ایالت نیوجرسی و شهر نیویورک را درنوردید، کنار گذاشته بود. آقای رامنی نیز چند روز گذشته را به تجهیز و تشویق برای کمک به آسیب دیدگان در توفان اختصاص داد.

اوباما روز چهارشنبه به نیوجرسی رفت تا همراه با کریس کریستی، فرماندار جمهوریخواه این ایالت، از مناطق آسیب دیده دیدن کند. آقای کریستی، به رغم حمایت از رامنی، از عملکرد اوباما در واکنش به عواقب ویرانگر توفان سندی، تجلیل و قدردانی کرد.

میت رامنی روز چهارشنبه در ایالت فلوریدا در نخستین تجمع انتخاباتی پس از وقوع توفان سندی شرکت کرد اما از انتقاد مستقیم از باراک اوباما خودداری کرد.

رامنی گفت: "نظر من این است که نباید مسیر قبلی را ادامه دهیم بلکه اکنون زمان آن است که مسیری جدید و توام با قاطعیت برای اقداماتی جسورانه و توام با تحرک را انتخاب کنیم.»

وی که پیشتر فرماندار ایالت ماساچوست بود، امروز در ایالت ویرجینیا در یک تجمع انتخاباتی دیگر شرکت می کند.

نتایج تازه ترین نظرسنجی ها از رای دهندگان در آمریکا نشان می دهد باراک اوباما و میت رامنی شانه به شانه پیش می روند، اما اوباما در سه ایالت سرنوشت ساز در نتایج کلی انتخابات، اندکی جلوتر است.
XS
SM
MD
LG