لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

منتقدان پرزیدنت ترامپ در گردآوری کمک‌های مالی برای به چالش کشیدن او در رقابت‌های مقدماتی درون‌حزبی مشکل دارند


مارک سنفورد، سیاستمدار جمهوریخواه
مارک سنفورد، سیاستمدار جمهوریخواه

مارک سنفورد، مطرح ترین چالشگر پرزیدنت دونالد ترامپ در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان، گفته است تا زمانی که از «درصدی موفقیت انتخاباتی» اطمینان نداشته باشد برای گردآوری کمک مالی از حامیان دیرینش اقدام نخواهد کرد.

بیل کریستول هنوز یک «کمیته اقدام سیاسی» برای ضربه زدن به شانس انتخاب مجدد ترامپ به طور کامل تشکیل نداده است.

استوارت استیونز، استراتژیست ارشد سناتور میت رامنی در کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۲، نمی تواند نام «کمیته اقدام سیاسی» که او مشاور آن است و از بیل ولد، دیگر چالشگر ترامپ، حمایت می کند را به یاد بیاورد.

تا این جا، حتی آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهوری هم به کارزار انتخاباتی این نامزدها یا گروه های هم صف شان انرژی نبخشیده است.

با این وجود، فعالیت های جمهوریخواهان ناراضی موسوم به «هرگز ترامپ» می تواند به شانس موفقیت ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ لطمه بزند.

رید گلن، جمهوریخواه سابق و مستقل کنونی، که پیشتر برای جرج بوش و جان مک کین کار کرده بود، می گوید: «در حال حاضر، این تصور که حامی مالی ثروتمندی از جمع جدا شود تا از یکی از این نامزدها حمایت کند، واقع بینانه نیست.»

کمیته انتخاباتی بیل ولد، فرماندار پیشین ماساچوست، در پایان ماه ژوئن تنها ۶۰ هزار دلار کمک مالی جمع کرده و کمتر از ۲۰ هزار دلار وجه نقد در دست دارد. استیونز هفته پیش اعلام کرد که گردآوری کمک های مالی را تازه شروع کرده است. در مقایسه، «کمیته اقدام مالی» بزرگی که از جان کیسیچ، فرماندار سابق اوهایو، حمایت می کند در پایان ماه ژوئن نزدیک به ۴۱۴ هزار دلار پول نقد در دست داشت.

بیلی کریستول می گوید رفتار ترامپ با اوکراین و روند تحقیقات برای استیضاح او به مخالفانش در میان محافظه کاران انگیزه بیشتری داده است.

شکست روسای جمهوری در انتخابات درون حزبی در آمریکا بی سابقه نیست، اما حزب جمهوریخواه در سطح ایالتی با لغو انتخابات مقدماتی کار رقبای ترامپ را سخت تر کرده است.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG