لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۴

ویکی لیکس رابطه کلینتون و طیف چپ آمریکا را خراب کرد


Taiwan's AH-64E Apache attack helicopter launches flares during the annual Han Kuang exercises in Pingtung County, Taiwan.

افشاگری های اخیر ویکی لیکس موجب نارضایتی طرفداران چپگرای برنی سندرز از هیلای کلینتون شده است.

نشریه پولیتیکو که عمدتا به اخبار سیاسی آمریکا می پردازد در مطلبی نوشت دونالد ترامپ و شماری از چهره های بانفوذ چپگرا در آمریکا می گویند به نظر می رسد که همه چیز طوری برنامه ریزی شده و پیش می رود که هیلاری کلینتون رئیس جمهوری آمریکا شود. ترامپ برای اثبات این نظر از ایمیل های منتشر شده ویکی لیکس به عنوان مدرک یاد می کند و چپگرایان دلایل دیگری می آورند.

به نوشته این نشریه، شماری از چهره ها و گروه های بانفوذ چپگرا از این که کلینتون و حلقه نزدیک مشاورانش در پشت صحنه و در ایمیل های رد و بدل شده خود آنان و مسائلشان را با صفاتی چون «تصنعی، فخرفروشانه، ساده لوح، افراطی، و احمق» و یا «دیوانه هایی که کار و زندگی ندارند» توصیف کرده اند، عصبانی اند.

پولیتیکو می نویسد این عصبانیت فراتر از احساسات شخصی است. اگر کلینتون پیروز شود مجبور خواهد بود نظر چپگرایان را جلب کند تا بتواند بر مخالفان جمهوریخواه خود فائق آید.

اما در میان چپپرایان متنفذ، حسن نیت به کلینتون و حلقه مشاوران نزدیکش، با انتشار هرروزه ایمیل های جدید در حال فروریختن مدام است.

گروه ها و فعالان لیبرال پرونده هایی از تندترین اظهارات دموکرات ها علیه قهرمانان خود را که در ویکی لیکس منتشر شده تهیه کرده اند؛ افرادی چون برنی سندرز. آنان در عین حال اظهارات آنان درباره مسائل مهمی چون تجارت، اصلاح وال استریت، انرژی و تغییرات جوی را گردآوری کرده اند.

منتقدان چپگرای کلینتون همچنین از موضع مثبت کلینتون به وال استریت در خفا، علی رغم انتقادات علنی کمپین او به آن انتقاد می کنند.

ایمیل های افشاشده نزدیکان کلینتون، به جایگاه مقام های انتخاباتی ستاد او چون جان پودستا و جیک سالیوان و نیرا تاندن در حزب دموکرات خدشه وارد نکرده و آنان همچنان در کمپین کلینتون به فعالیت خود ادامه می دهند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG