لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۰

«زن وقیح»؛ توهینی که به نفع رقیب تمام شد


کیتی پری با تی شرت «زن وقیح» در دانشگاه نوادا
کیتی پری با تی شرت «زن وقیح» در دانشگاه نوادا

زمانی که دونالد ترامپ، در جریان مناظره انتخاباتی ،هیلاری کلینتون را «زنی وقیح» خواند، تصور نمی کرد این حرف به نفع رقیب تمام شود.

او به جای تلاش برای کاهش فاصله جنسیتی که بر انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر سایه انداخته، با وقیح خواندن خانم کلینتون زنانی که تا آن لحظه تصمیم قطعی برای رأی به نامزد خاصی نگرفته بودند را به سوی رقیب سوق داد.

این اظهار نظر آقای ترامپ همچنین کسب و کاری شد برای فروشگاه های اینترنتی. تی شرتها و گردنبندهایی که روی آنها عبارت «زن وقیح» چاپ شده کمتر از ۲۴ ساعت پس از گفته ترامپ سر از فروشگاه ها در آوردند.

شرکت چاپ «گوانس» در بروکلین نیویورک، یکی از جاهایی است که تی شرتهای «زن وقیح» در آنجا زیر چاپ می رود.

باب بِلند، مدیر شرکت، وب سایتی را نیز به همین منظور راه اندازی کرده است تا مردم راحت تر بتوانند تی شرتها را خریداری کنند. او می گوید زمانی که این حرف را از دهان ترامپ شنید با خودش فکر کرد اگر هیلاری کلینتون زن وقیحی است، پس بسیاری از زنان این صفت را دارند.

۴۸ ساعت پس از راه اندازی وبسایت، ۱۵۰۰ تی شرت و کیف سفارش داده شد.

بِلند، ۲۰ هزار دلار از درآمد فروش این محصولات را به سازمان فراهم کننده خدمات بهداشتی موسوم به Planned Parenthood یا تنظیم خانواده بخشید. هیلاری کلینتون از حامیان این سازمان غیرانتفاعی است و دونالد ترامپ به خاطر حمایت این سازمان از سقط جنین از منتقدان سرسخت آن.

سخن جنجال آمیز ترامپ در مورد کلینتون باعث شد طراحان دیگر نیز دست به کار شوند و با چاپ زن وقیح بر فنجان قهوه، کیف و گردنبند و ارائه آن در فروشگاه های اینترنتی از جمله Etsy برای خود کسب درآمد کنند.

آماندا برنکمَن ، تی شرتهایی طراحی کرد که عبارت «زن وقیح» را درون قلب قرار داده است.

این تی شرتها را کیتی پری ستاره موسیقی پاپ و از حامیان هیلاری کلینتون پوشید و به دانشگاه نوادا رفت تا جوانان را تشویق به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر کند.

آماندا برنکمَن نیز نیمی از درآمد حاصل از فروش تی شرتهایش را به سازمان تنظیم خانواده می بخشد.

تی شرت ها و کیف های «زن وقیح»، علاوه بر قرار دادن سخنان توهین آمیز دونالد ترامپ زیر ذره بین، هیجانی را میان دختران جوان ایجاد کرده به خصوص کسانی که پس از خارج شدن برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت از رقابت انتخاباتی از این انتخابات دلسرد شده بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG