لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

هیلاری خودش را فراموش می کند


خلاصه‌ای از سرمقاله نشریه نشنال ریویو

هیلاری کلینتون در سخنرانی پذیرش نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا قصد بازتعریف خودش را برای مردم داشت. اما او فرد فرصت طلبی بوده است که به همراه همسرش با استفاده از روابط سیاسی بسیار ثروتمند شده و عدم کفایت و عدم صداقت او در هر کجا از جمله ماجرای بنغازی ثابت شده است.

یک بخش از سخنرانی کلینتون برگرفته از کتاب اش "همت جمعی می طلبد" بود و یازده بخش دیگر آن برگرفته از سخنرانی های پرزیدنت اوباما و همسرش (بیل کلینتون) در نشست های سالیانه خطاب به کنگره.

اگر برنامه کاری هیلاری کلینتون کمابیش همان ادامه روند دولت اوباما است باید این را عنوان کند. اگر او قصد دارد آن طور که همسرش (بیل کلینتون) توصیف کرد "دگرگون کننده" باشد، باید به رای دهندگان بگوید دولت اوباما چه اشتباهاتی کرده است که او قصد تغییر آنها را دارد. مقصر جلوه دادن جمهوریخواهان در کنگره مشکلی را حل نمی کند.

نگرانی های اقتصادی و فرهنگی و امنیت ملی در جامعه آمریکا حاصل خوف سیاسی نیست. کاستی نگران کننده ای در رهبری واقعی در ایالات متحده و در صحنه جهانی وجود دارد و صرف این که بعضی خاطرات خوبی از دوره ریاست جمهوری همسر خانم کلینتون در کاخ سفید دارند دلیل کافی برای دادن قدرتمندترین مقام سیاسی در روی کره زمین به او نیست.

متقاعد کننده ترین استدلال کلینتون این بود که او دونالد ترامپ نیست. متقاعد کننده ترین استدلال ترامپ هم نقطه مقابل این است و هیچ یک از نکاتی که کلینتون گفت این مهم را تغییر نمی دهد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG