لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

چهار نکته درباره کریس والاس مجری آخرین مناظره کلینتون و ترامپ


کریس والاس اولین مجری شبکه خبری فاکس است که شامگاه چهارشنبه سومین و آخرین مناظره میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ را اداره می کند.

او پسر مایک والاس، مجری شناخته شده برنامه معروف ۶۰ دقیقه است.

کریس والاس در سال ۱۹۷۵ در شبکه WBBM متعلق به شبکه سی بی اس در شیکاگو کار خبرنگاری خود را آغاز کرد؛ جایی که میزبان اولین مناظره انتخاباتی ریچارد نیکسون و جان کندی بود.

کریس والاس زمانی مجری دوم شوی «تودی» در شبکه ان بی سی بود. او در سال ۱۹۸۲ مجری این برنامه در شهر واشنگتن بود و پس از ۹ ماه مامور پوشش اخبار کاخ سفید شد و در نهایت مجری یک برنامه دیگر برای پوشش مطالب رسانه های دیگر شد.

دختر والتر کرانکایت مجری معروف شبکه سی بی اس اولین دوست دختر او بود. روزنامه لس آنجلس تایمز می نویسد وقتی که کریس جوان ۱۶ ساله ای بود که در شبکه سی بی اس و در زمان پوشش انتخاباتی کار می کرد، و مجری معروف آن والتر کرانکایت در مقابل پوشش خبری شبکه رقیب ان بی سی بینندگان کمتری یافته بود، این شبکه با بحران مواجه شد. او چند سال پیش گفت آن زمان وقتی که همه نگران کرانکایت بودند من نگران تاثیر این ضربه حرفه ای بر رابطه خودم و دختر او بودم.

کریس والاس در سال ۱۹۹۶ قرار بود با کریس راک، کمدین آمریکایی مصاحبه کند اما کمی بعد راک نظرش عوض شد و بعد ناگهان در برنامه ۶۰ دقیقه متعلق به مایک والاس ظاهر شد. کریس والاس در مراسم ترحیم پدرش در سال ۲۰۱۲ گفت: «پدرم مصاحبه را از من قاپید و می دانست که دارد آن را از من می دزدد.»

او یک دموکرات ثبت شده است. در سال ۲۰۱۴ والاس درباره حزب متبوعش به نشریه هالیوود ریپورتر گفت: «در واشنگتن دی سی، جایی که من زندگی می کنم، تنها انتخاباتی که آراء آن شمرده می شود انتخابات درون حزبی دموکرات است. اما من در انتخابات ریاست جمهوری هم به جمهوریخواهان و هم دمکرات ها رای داده ام.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG