لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۷

براساس آمار اولیه در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت نوادا؛ برنی سندرز از رقبای حزبی‌اش پیشی‌ گرفت


با شمارش اولیه آرا در انتخابات مقدماتی درون حزبی نوادا و در میان کاندیدای دموکرات، سناتور برنی سندرز با اختلاف فاحشی نسبت به رقبای دیگر خود در صدر قرار گرفته است.

براساس آمار منتشر شده، برنی سندرز با ۴۶/۶ درصد آرا صدرنشین است و پس از آن جو بایدن با ۱۹/۰۲ درصد و پیت بوتجج با ۱۵/۰۴ درصد آرا در رده های بعدی هستند.الیزابت وارن هم در رتبه چهارم قرار دارد.

همچنین در حزب جمهوری خواه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رای تمامی ۲۵ نماینده در ایالت نوادا را بدست آورده است.

پیش از این در نتایج نظرسنجی تازه «آسوشیتدپرس-مرکز نورک برای پژوهش امور عمومی» نشان داده بود که هفتاد و چهار درصد دموکرات ها به برنی سندرز، ۶۷ درصد به جو بایدن، ۶۴ درصد به الیزابت وارن، ۵۸ درصد به پیت بوتجج، و حدود نیمی به مایکل بلومبرگ و سناتور ایمی کلوبشار نظر موافق دارند.

پیشتر در انتخابات مقدماتی نیوهمشایر و در میان کاندیدای دموکرات، برنی سندرز پیروز شده بود و پیت بودجج در جای دوم قرار داشت.

پس از انتخابات در ایالت نوادا نوبت به انتخابات در کارولینای جنوبی می‌رسد. پس از آن و به طور همزمان، ۱۴ ایالت آلاباما، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، مین، ماساچوست، مینه‌سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمانت، و ویرجینیا در یک روز انتخابات درون حزبی خواهند داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG