لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

نظرسنجی‌های اولیه در ایالت «آیووا»: در بین نامزدهای دموکرات، جو بایدن پیش است


جو بایدن ۷۶ ساله در حالی برای نامزدی در انتخابات اعلام آمادگی کرده که هشت سال معاون باراک اوباما بود.
جو بایدن ۷۶ ساله در حالی برای نامزدی در انتخابات اعلام آمادگی کرده که هشت سال معاون باراک اوباما بود.

چند نظرسنجی که در رسانه‌های ایالات متحده یکشنبه شب منتشر شد، نشان می دهد ده ماه مانده به قطعی شدن نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، با فاصله از رقبای دموکرات خود پیش است.

این نظرسنجی را شبکه سی‌ان‌ان و چند شرکت از جمله شرکت ارتباطاتی «مدیاکام» در آیووا انجام دادند. دلیل برگزاری این نظرسنجی این است که انتخابات مقدماتی نخست در این ایالت برگزار می شود.

در این نظرسنجی بعد از بایدن که ۲۴ درصد رای آورده، سناتور برنی سندرز ۱۶ و سناتور الیزابت وارن ۱۵ و «پیت بودِجِج» شهردار «ساوت بِند» در ایالت ایندیانا ۱۴ درصد آرا را کسب کردند.

بنابر نتایج این نظرسنجی، ۲۴ درصد به جو بایدن رأی داده‌اند در حالی که برنی سندرز حدود ۱۶ درصد آراء را کسب کرده است. در این نظرسنجی سناتور کامالا هریس هفت درصد آرا را کسب کرده و سایر نامزد ها که بیش از بیست نفر هستند، کمتر از پنج درصد آرا را داشته اند.

قرار است آخر ژوئن دموکرات ها نخستین مناظره تلویزیونی را برگزار کنند. ده ماه دیگر نامزد نهایی دموکرات ها نهایی می شود و در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰، او باید با نامزد جمهوریخواهان که احتمالا پرزیدنت ترامپ است، رقابت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG