لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

پسر سناتوز سندرز نامزد نمایندگی کنگره شد


«له‌وی سندرز» فردی که دستش را رو به جمعیت بلند کرده است.
«له‌وی سندرز» فردی که دستش را رو به جمعیت بلند کرده است.

«له‌وی ساندرز» فرزند سناتور دموکرات ایالت ورمونت، «برنی سندرز» اعلام کرد از ایالت نیوهمپشایر نامزد نمایندگی در مجلس نمایندگان کنگره می شود.

به گزارش هافینگتن پست، له‌وی سندرز هم به شیوه پدرکه در رقابتهای مقدماتی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری سال۲۰۱۶ نامزد شده بود، گفته است برای دفاع از منافع طبقه کارگر آمریکا که زیر پای نظام له شده اند، مبارزه خواهد کرد.

له‌وی ۴۸ساله هشتمین دموکراتی است که خود را برای نمایندگی حوزه یکم انتخاباتی ایالت نیوهمپشایر نامزد می کند.

سندرز جوان در وبسایت خود ضمن اعلام نامزدی نوشته است پس از رایزنی با خانواده و دوستان، چنان تصمیمی گرفته و با استفاده از این فرصت کم نظیر می خواهدبه درد دل مردان و زنان کارگر و سختکوش جامعه گوش بدهد تا بداند چه مسائلی برایشان مهم است.

او هم مثل پدرش از نظام بیمه بهداشتی برای همگان، حداقل مزد هرچه بالاتر برای کارگران، مزد برابر کار زنان و مردان، تحصیل رایگان در دانشگاهها و قانون منطقی کنترل سلاح گرم حمایت خواهد کرد و برای مساله اعتیاد که در ایالت او به آستانه بحران رسیده است چاره‌ای اندیشیده شود.

سندرز جوان به پیروی از پدر، می نویسد خواستار نظامی است که نماینده ۹۹ درصد جامعه باشد و نه نماینده ۱درصد.

او می گوید تنها تفاوتش با پدرش این است که او رژیم گیاهخواری دارد و پدرش ندارد.

نماینده حوزه انتخاباتی که له وی خود را نامزد کرده و مقیم آنجاست کرول شی پورتر است که از حزب دموکرات است اما اعلام کرده است که درانتخابات امسال نامزد نخواهد شد.

کرسی مورد نظر از هم اکنون صحنه رقابت شدید میان دموکراتها با یکدیگر و نیز نامزدهای حزب جمهوریخواه است.

اغلب کسانی که در رقابت مقدماتی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ از سناتور سندرز حمایت کردند اکنون از نامزدی مارک مکنزی نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان ایالتی نیوهمپشایر اعلام پشتیبانی کرده اند.

له‌وی سندرز تا کنون شغل دولتی و عمومی نداشته و تنها در رقابتهای مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در مقام مشاور و دستیار پدرش انجام وطیفه می کرده است.

وی در ۱۷ سال گذشته تحلیلگر اداره خدمات حقوقی ماساچوست بوده و به گفته خودش نمایندگی طبقه کارگر را که زیر پای نظام له شده اند برعهده داشته است.

همسر له‌وی سندرز ، رین ریگز روانپزشک اعصاب است. این زن و شوهر سه کودک چینی را به فرزندی پذیرفته اند.

کارینا دریس کول، خواهر ناتنی له وی، خود را نامزد مقام شهرداری برلینگتن در ایالت ورمونت کرده است. سناتور ساندرز زمانی شهردار این شهر بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG