لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

اوباما، رامنی: رقابت فشرده در ایالت های کلیدی


باراک اوباما در جمع حامیانش در فلوریدا- 4 نوامبر
باراک اوباما در جمع حامیانش در فلوریدا- 4 نوامبر
کارزار طولانی و سخت برای رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پایان خود نزدیک می شود و روز دوشنبه، آخرین روز باقی مانده برای کمپین، دو رقیب عمده انتخابات یعنی باراک اوباما و میت رامنی از چندین ایالت کلیدی بازدید می کنند تا بتوانند رای بیشتری بگیرند. نظرسنجی ها نشان می دهد که آقایان رامنی و اوباما رقابت نزدیک و تنگاتنگی دارند.

از پنجاه ایالت آمریکا، رقابت در شماری از ایالت ها از جمله اوهایو، فلوریدا، ویسکانسین، ویرجینیا، کلرادو، آیووا و ایالت کوچک نیوهمپشایر بسیار فشرده است.

باراک اوباما پیش از آن که به شهر خود شیکاگو در ایالت ایلینوی برود تا شب انتخابات را آنجا سپری کند، روز دوشنبه در ویسکانسین، آیووا، و اوهایو خواهد بود.
برنامه میت رامنی، نامزد جمهوری خواه در روز دوشنبه دیدار از فلوریدا، ویرجینیا، اوهایو، و نیوهمپشایر است. او قرار است شب انتخابات را در بوستون و ایالت زادگاهش ماساچوست بگذراند.هر دو کاندیدای عمده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز یکشنبه به ایالت های کلیدی سرزدند.
همراه با انتخابات ریاست جمهوری که فردا سه شنبه، ششم نوامبر برگزار می شود، رای دهندگان درباره سرنوشت مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی های مجلس سنا نیز تصمیم میگیرند.

تحلیلگران می گویند جمهوری خواهان اکثریت را در مجلس نمایندگان و دمکرات ها اکثریت شکننده خود را در سنا حفظ خواهند کرد.
XS
SM
MD
LG