لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۸
هیلاری کلینتون با تکه کلام "به من بپیوندید" از آمریکایی ها خواست از او مقابل ترامپ حمایت کنند.
هیلاری کلینتون با تکه کلام "به من بپیوندید" از آمریکایی ها خواست از او مقابل ترامپ حمایت کنند.

گزارش کامل چهار روز کنوانسیون دموکرات‌ها؛ کلینتون اولین زن به عنوان نامزد نهایی انتخابات

کنوانسیون ملی دموکرات ها عصر سه شنبه هیلاری کلینتون را به عنوان نامزد اصلی این حزب معرفی کرد. باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن چهارشنبه شب به وقت محلی در فیلادلفیا در این گردهمایی سخنرانی کردند. خانم کلینتون چهارشنبه شب در سخنانی نامزدی حزب را رسما پذیرفت.

  • بیش از پنج هزار نماینده انتخاباتی دموکرات در شهر فیلادلفیا جمع شده اند.
  • قرار است هیلاری کلینتون به عنوان نامزد رسمی حزب معرفی شود.
  • در روز اول میشل همسر باراک اوباما و الیزابت وارن سناتور ماساچوست در حمایت از هیلاری کلینتون سخن گفتند.
  • برنی سندرز دوشنبه شب در میان تشویق هزاران هوادار خود در کنوانسیون گفت که هیلاری کلینتون یک رئیس جمهوری بی نظیر خواهد بود.
  • روز دوم کنوانسیون، بیل کلینتون سخنرانی کرد. او گفت هیلاری آمریکا و جهان را به پیش می برد.
  • در روز سوم جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا از اظهارات ترامپ در حوزه امنیت ملی انتقاد کرد و گفت او برنامه ای ندارد.
  • همچنین تیم کین، یار انتخاباتی کلینتون در سخنانی گفت اعتماد در هیلاری کلینتون تجلی میابد نه دونالد ترامپ که فقط وعده های تو خالی می دهد.
  • اما آخرین سخنران روز سوم کنوانسیون باراک اوباما بود که در سخنانی گفت هیلاری تنها نامزد این انتخابات است که به آینده آمریکا باور دارد.
  • روز پنجشنبه هیلاری کلینتون در سخنرانی خود رسما نامزدی حزب دموکرات را پذیرفت.

خانم کلینتون گفت در ۱۰۰ روز اول با کمک دو حزب بزرگترین سرمایه گذاری برای ایجاد شغل در آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم را آغاز می کند.

کلینتون: ما با تهدید داعش مواجهیم. من می دونم چطور با آنها مبارزه کنم. از زمین و هوا. ترامپ می گوید می داند. ترامپ، نمی دانی. من حتی از فرماندهان مان بیشتر می دانم.

کلینتون: من افتخار می کنم که ما به توافق هسته ای با ایران رسیدیم بدون شلیک حتی یک گلوله. امنیت اسرائیل را تضمین کردیم.

کلینتون افزود: رقیب من می گوید آمریکا را به دوران با شکوه باز گردانیم بعد صندلی و میز و مبلمانش از چین و هنر و ترکیه است.

کلینتون: رقیب من فعال اقتصادی است و لابد موفقیت هایی داشته است. بریم یک نگاه دقیقی داشته باشیم. آنچیزی که در آتلانتیک سیتی اتفاق افتاد، او پول پیمانکاران را نداد.

کلینتون: ما دنبال بنگاه های اقتصادی وال استریت می رویم. آنها باید مالیات عادلانه ای بدهند.

کلینتون افزود: ترامپ ۷۰ دقیقه سخنرانی کرد. آیا راه حل داد؟‌ برای همین است که دوست ندارد درباره کارهایی که کرده حرف بزند.

کلینتون گفت: من به علم اعتقاد دارم. من به انرژی سالم اعتقاد دارم. من تغییرات آب و هوایی را مشکلی جدی می دانم. من به نیروی کار و استعداد مهاجران اعتقاد دارم. باید از حضور آنها استقبال کنیم. اگر شما این اعتقاد را دارید، فارغ از اعتقاد حزبی تان، به کمپین من بپیوندید. اگر معتقدید حداقل دستمزد به حداقل حقوق زندگی برسد، با من باشید. اگر معتقدید باید حقوق زنان را بیشتر محافظت کنیم و بذاریم آنها درباره سلامتی شان تصمیم بگیرند، به ما بپیوندید.

کلینتون: هر کودکی حق داره ادامه تحصیل بده اما کودکان محروم چطور این کار را بکنند؟‌ من در به در رفتم تا قانون را عوض کردم.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG