لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۹

رقبای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری برای حضور در مناظره سپتامبر تلاش می کنند


سناتور هریس در نشست انتخاباتی - آیووا
سناتور هریس در نشست انتخاباتی - آیووا

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بیش از بیست دموکراتی که به کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ امید دارند می کوشند از جمله حاضران در مناظره ماه سپتامبر باشند.

این مناظره دوازدهم و سیزدهم سپتامبر در شهر هیوستون در ایالت تگزاس برگزار می شود.

حولیان کسترو، وزیر مسکن و شهرسازی دولت اوباما، این هفته خبر خوبی دریافت کرد وقتی فهمید که دهمین نامزد دموکرات در سومین مناظره تلویزیونی خواهد بود.

اما بیل دبلازیو، شهردار نیویورک، با وضعیت دشواری در نظرسنجی ها و جمع آوری کمک های مالی روبرو است: «آن چه من اکنون در نظر دارم این است که اگر شرایط حضور در مناظره سپتامبر را نداشته باشم، خود را به مناظره اکتبر برسانم.»

نامزدها برای حضور در مناظره سپتامبر باید نشان دهند که در چهار نظرسنجی دست کم ۲ درصد محبوبیت دارند و ۱۳۰ هزار نفر به کمپین انتخاباتی شان کمک مالی کرده اند.

جان دِلِینی، نماینده پیشین کنگره از ایالت مریلند، از جمله نامزدهایی است که بعید است به مناظره سوم در هیوستون برسد، اما امیدوار است تا برگزاری نخستین دور انتخابات درون حزبی در آغاز فوریه سال آینده در رقابت ها بماند: «ایالت های آیوا و نیوهمپشایر در یافتن کاندیداهایی که رسانه های سراسری بر آن ها تمرکز ندارند نقش مهمی ایفا می کنند.»

رقابت ها با کناره گیری جی اینسلی، فرماندار ایالت واشنگتن، و جان هیکنلوپر، فرماندار ایالت کلورادو، در هفته گذشته کوچکتر می شود.

سناتور کوری بوکر از ایالت نیوجرسی با وجود پایین بودن محبوبیت اش در نظرسنجی ها همچنان در رقابت ها مانده است. او از حاضران در مناظره سپتامبر خواهد بود و امیدوار است بتواند با یک حضور محکم اوضاع را تغییر دهد.

سناتور امی کلوبشار از ایالت مینه سوتا هم در مناظره سوم حضور دارد: «وقتی نامزدها در مناظره حضور نداشته باشند، جمع آوری کمک های مالی سخت تر می شود.»

اگر تا ۲۸ اوت نامزدهای مناظره سوم بیشتر از ۱۰ نفر نباشند، مناظره در یک شب برگزار خواهد شد. احتمال حضور تام استیر، کنشگر میلیاردر، و تولسی گبرد، قانونگذار کنگره از ایالت هاوایی، در مناظره سپتامبر وجود دارد.

جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، همچنان با حدود ۲۹ درصد محبوبیت در نظرسنجی ها پیشتاز نامزدهای دموکرات است. پس از او سناتور الیزابت وارن از ایالت ماساچوست، سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت، سناتور کامالا هریس از ایالت کالیفرنیا و پیت بودجج شهردار ساوت بند ایالت ایندیانا قرار دارند.

بتو اوروک نماینده پیشین کنگره از ایالت تگزاس و اندرو یانگ کارآفرین ثروتمند دو نامزد دیگری هستند که با پشتیبانی حامیان در فضای آنلاین به دور سوم مناظره رسیده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG