لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

به دلیل شیوع کرونا؛ انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت اوهایو لغو شد


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ایالات متحده در اوهایو که قرار بود روز سه‌شنبه ۲۷ اسفندماه برگزار شود، ساعاتی پیش از برگزاری به دلیل مقابله با شیوع گسترده ویروس جدید کرونا، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

پیش از این مایک دواین، فرماندار ایالت اوهایو خواسته بود تا این انتخابات به تعویق بیافتد اما یک قاضی در فرانکلین با این موضوع مخالفت کرده بود. با این حال در نهایت با دستور مدیر سازمان بهداشت این ایالت و تاکید او بر «وضعیت اضطراری» اعلام شده، برگزاری این رای گیری لغو شده است.

هر چند انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در اوهایو لغو شده است اما قرار است طبق برنامه در فلوریدا، ایلینوی و آریزونا برگزار شود. ​

پیش از این اعلام شده بود با وجود این که بیشتر رخدادهای سیاسی در ایالات متحده به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است، چهار ایالت در آمریکا روز سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ایالات متحده خواهد بود.

هنوز روشن نیست شیوع کرونا چه تاثیری بر انتخابات سه شنبه خواهد گذاشت، اما در انتخابات درون حزبی چند هفته اخیر نرخ مشارکت بالا بوده و نظرسنجی ها از حمایت قوی رای دهندگان ۱۸ تا ۲۹ ساله از سندرز حکایت دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG