لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۴

انتخابات مقدماتی در شش ایالت دیگر؛ جو بایدن در ایالت کلیدی میشیگان، برنی سندرز را شکست داد


جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در حال حاضر از سندرز پیش است.
جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در حال حاضر از سندرز پیش است.

در حالیکه شش ایالت آمریکا در روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند شاهد انتخابات مقدماتی هستند، جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا در سه ایالت میزوری و میسی‌سیپی و میشیگان مقابل برنی سندرز سناتور ورمانت پیروز شد.

پیروزی در ایالت میشیگان برای بایدن اهمیت داشت. این ایالت در بین سایر ایالت‌هایی که روز سه شنبه در آنها انتخابات برگزار می‌شد۷ بیشترین نماینده انتخاباتی را داشت. از سوی دیگر، سندرز چهار سال پیش توانسته بود در انتخابات مقدماتی این ایالت بر هیلاری کلینتون غلبه کند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا - رای دهندگان در شش ایالت آمریکا روز سه شنبه پای صندوق های رای رفتند تا نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تعیین کنند. ایالت میشیگان در میانه غربی آمریکا در کانون توجه بود.

میشیگان با ۱۲۵ نماینده اعزامی به مجمع ملی حزب دموکرات مهمترین ایالت سه شنبه شب بود.

ایالت های واشنگتن، میزوری، می‌سی‌سی‌پی، آیداهو، و داکوتای شمالی هم سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات مقدماتی بودند.

تا قبل از انتخابات مقدماتی سه شنبه ۲۰ اسفند، بایدن ۶۷۰ و سندرز ۵۷۴ نماینده اعزامی به مجمع ملی حزب دموکرات را به خود اختصاص داده بودند.

هر نامزد دموکرات برای پیروزی به ۱۹۹۱ نماینده نیاز دارد. تصمیم نهایی برای معرفی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در مجمع ملی حزب در ماه ژوئیه گرفته خواهد شد.

حزب جمهوریخواه هم روز سه شنبه شاهد انتخابات در شش ایالت بود که پیروزی پرزیدنت ترامپ در آنها بدون رقیب جدی،‌ قابل انتظار بود.

بایدن و سندرز یکشنبه بعد - پیش از دور بعدی انتخابات که در تاریخ ۱۷ مارس در ایالت‌های فلوریدا، ایلینوی، و اوهایو برگزار می‌شود - در یک مناظره تلویزیونی روبروی هم قرار می‌گیرند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG