لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

پیروزی در «سه شنبه بزرگ»؛ بزرگترین آزمون بلومبرگ


بخش انگلیسی صدای آمریکا پس از پیروزی مقتدرانه جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، در ایالت کارولینای جنوبی، در سایه حمایت آمریکایی های آفریقایی تبار، مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک، برای توجیه ادامه حضورش در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری زیر فشار فزاینده ای قرار گرفته است.

بعضی دموکرات ها نگران هستند که بلومبرگ بخشی از آرای بایدن را در انتخابات «سه شنبه بزرگ» به خود اختصاص دهد و این امر اتحاد حزب پشت یک نامزد میانه رو در مقابل سناتور برنی سندرز را دشوار کند. بعضی در حزب دموکرات معتقدند سندرز برای شکست پرزیدنت دونالد ترامپ بیش از حد لیبرال است.

دن فایفر، یکی از مشاوران پیشین پرزیدنت باراک اوباما، می گوید بلومبرگ می گوید برنی سندرز نمی تواند ترامپ را شکست دهد، با این وجود حضور او در رقابت ها بخت حضور سندرز در مجمع ملی حزب با بیشترین نماینده را قوی تر می کند.

حتی اگر بلومبرگ عملکرد ضعیفی در ۱۴ انتخابات روز سه شنبه داشته باشد، احتمالا به حضور خود در رقابت ها ادامه خواهد داد. کارزار انتخاباتی بلومبرگ انتظارات روشنی را برای پیروزی در سه شنبه تعیین نکرده است. تیم اوبرایان، مشاور بلومبرگ، می گوید سناریویی قابل تصور نیست که بلومبرگ به دلیل نتایج سه شنبه از رقابت ها کنار برود. بلومبرگ هزینه تبلیغاتی سنگینی در ایالت های بعدی صحنه رقابت از جمله در فلوریدا انجام داده است.

ستاد انتخاباتی بلومبرگ معتقد است او جذابیت خاصی برای دموکرات های ساکن حومه شهرها، تحصیلکرده ترها و رای دهندگان مرفه طبقه متوسط دارد که ممکن است در مسائل مالی میانه روتر باشند و سیاست های او در کنترل اسلحه و تغییرات اقلیمی را دنبال کرده اند.

به باور مشاوران بلومبرگ شیوع ویروس کرونا فرصتی برای او است که خود را به عنوان حلال مشکلات به رای دهنده ها بشناساند.

بلومبرگ از همان روشی استفاده می کند که در سه دوره رقابت انتخاباتی برای شهرداری نیویورک به کار گرفت: صرف هزینه های فراوان برای تحت الشعاع قرار دادن رقبا تا جایی که کار برای آن ها دشوار شود.

بلومبرگ تنها نامزد انتخاباتی است که در تمام ۱۴ ایالت صحنه رقابت در روز سه شنبه مراکز انتخاباتی دارد.

او که هزینه تبلیغاتی انجام داده، تنها برای سه‌شنبه بزرگ ۱۸۰ میلیون دلار به پخش تبلیغات تلویزیونی اختصاص داده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG