لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۹

پیت بودجج از رقابت نامزدهای حزب دموکرات کناره‌گیری کرد


پیت بودجج ۳۸ ساله که شهردار پیشین شهر ساوت بند در ایالت ایندیانا بود خود را در یکسال اخیر در سطح ملی مطرح کرد.
پیت بودجج ۳۸ ساله که شهردار پیشین شهر ساوت بند در ایالت ایندیانا بود خود را در یکسال اخیر در سطح ملی مطرح کرد.

به‌روزرسانی‌شده - «پیت بودجج» از داوطلبی نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کناره‌گیری کرد. او یکشنبه شب در جمع حامیانش این خبر را رسما اعلام کرد.

پیشتر خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده بود بودجج قصد کناره‌گیری از کارزار انتخاباتی را دارد.

او در سخنرانی خود خواستار اتحاد دموکرات‌ها مقابل پرزیدنت ترامپ شد.

پیت بودجج، ۳۸ ساله، شهردار پیشین شهر ساوت بند در ایالت ایندیانا بود که در یکسال اخیر خود را تا حد یک چهره ملی بالا کشید و حتی در اولین انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در آیووا او توانست در صدر قرار بگیرد. اما بعد از آن در نیوهمشایر، نوادا و کارولینای جنوبی او دیگر پیروز نشد.

دو روز دیگر انتخابات مقدماتی در ۱۴ ایالت آمریکا برگزار می‌شود که به «سه شنبه بزرگ» مشهور است و تقریبا تکلیف یک سوم آرای داوطلبان برای کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات مشخص می‌شود.

بودجج که سابقه حضور در ارتش را دارد، به صراحت به همجنسگرا بودن خود اشاره کرده بود. او مورد حمایت مالی میلیاردرها قرار داشت و به همین دلیل مورد انتقاد برنی سندرز قرار گرفته بود.

شامگاه گذشته هم «تام استیر» میلیاردر دموکرات هم اعلام کرد که کارزار انتخاباتی خود را متوقف می‌کند. او بهترین نتیجه‌ای که کسب کرده بود در انتخابات روز گذشته کارولینای جنوبی بود که در مقام سوم قرار گرفت.

برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری در مجمع ملی حزب در شهر میلواکی به ۱۹۹۰ نماینده نیاز است.

برنی سندرز سناتور ورمانت، جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا، مایکل بلومبرگ میلیاردر مشهور و شهردار سابق نیویورک، سناتور امی کلوبشار از مینه‌سوتا و الیزابت وارن سناتور ماساچوست پنج رقیب اصلی باقیمانده از حزب دموکرات هستند که فرد پیروز در بین آنها باید در انتخابات ۳ نوامبر / ۱۳ آبان با دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا رقابت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG