لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۶

واکنش پرزیدنت ترامپ به حضور یک هم‌حزبی دیگر در انتخابات: سنفورد فقط با یک توئیت من در انتخابات شکست خورد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در پیامی در توئیتر و در واکنش به اعلام حضور مارک سنفورد در رقابت‌ برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری گفت او فقط با یک توئیت سنفورد را شکست داده است.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۸ شهریور در پیامی در توئیتر نوشت: «[بعد از قضایای رسوایی ناپدیدشدن] مارک سنفورد، فرماندار پیشین ایالت بزرگ کارولینای جنوبی، به نظر می‌‌رسید زندگی سیاسی او به پایان رسیده است. و همین طور هم بود... اما او باز هم در انتخابات کنگره شرکت کرد و پیروز شد. ولی بعد و در رقابت برای انتخاب دوباره،‌ به محض این که من در روز انتخابات در یک توئیت از رقیب او حمایت کردم، در انتخابات شکست خورد.»

پرزیدنت ترامپ افزود: «حالا او بار دیگر بازگشته و می‌خواهد وارد رقابت‌های انتخاباتی برای ریاست جمهوری ایالات متحده شود.»

مارک سنفورد، فرماندار سابق کارولینای جنوبی، روز یکشنبه ۱۷ شهریور اعلام کرد برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان جهت تعیین نامزد نهایی حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ داوطلب می‌شود.

آقای سنفورد در سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ از ایالت کارولینای جنوبی عضو مجلس نمایندگان آمریکا بود؛ اما در سال ۲۰۱۶ در رقابت درون حزبی جمهوریخواهان شکست خورد.

مارک سنفورد سومین داوطلب رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات درون‌حزبی حزب جمهوریخواه است. بیل ولد فرماندار سابق ماساچوست و جو والش نماینده سابق ایلینوی در مجلس نمایندگان پیشتر اعلام آمادگی کرده بودند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG