لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۸

بایدن در میان دموکرات‌ها پیشتاز است؛ اقلیت‌ها به قوی‌ترین نامزد در برابر ترامپ توجه دارند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نظرسنجی تازه «رویترز-ایپسوس» که در فاصله اول تا پنجم ماه اوت انجام گرفته و روز سه شنبه منتشر شده است، نشان می دهد که ۲۲ درصد دموکرات ها و رای دهندگان مستقل به جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، رای می دهند.

این درصد نسبت به نظرسنجی مشابهی که در ماه گذشته انجام شد، تغییری نکرده است. در همین حال ۱۸ درصد از دموکرات ها و رای دهندگان مستقل نیز از برنی سندرز حمایت می کنند که این نشان می دهد محبوبیت آقای سندرز نسبت به نظرسنجی ژوئیه ۲ درصد بالا رفته است.

هیچ یک از ۲۳ نامزد دیگر در این نظرسنجی بالای ۹ درصد محبوبیت ندارند.

بایدن و سندرز دیدگاه های کاملا متفاوتی را به دموکرات‌ها ارائه می دهند. سندرز پیشتاز مباحثات بر سر بیمه درمانی دولتی برای همه آمریکایی ها است، در حالی که بایدن رویکرد میانه روتری را پیشنهاد کرده است که به مردم اجازه می دهد بیمه های موجود خود را حفظ کنند.

اما انتخاب فراروی دموکرات ها، بیش از این که درباره مسائل ایدئولوژیک باشد بر سر این است که چه کسی شانس بهتری برای شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ دارد.

بنا بر این نظرسنجی ۳۶ درصد از دموکرات ها می گویند صرفا به دنبال کسی هستند که بتواند برنده شود. تنها برای ۱۱ درصد از آنها مهمترین مساله برگزیدن نامزدی با طرح بیمه سلامت قوی است و ۵ درصد نیز معتقدند مهمترین موضوع این است که نامزدی با برنامه قوی زیست محیطی اتخاب شود.

بایدن و سندرز موقعیت رو به رشدی در میان اقلیت ها دارند.

از ژوئیه تا اوت، شمار بیشتری از اقلیت ها از بایدن و سندرز حمایت می کنند.

۲۳ درصد از اقلیت ها در حزب دموکرات یا در میان رای دهندگان مستقل می گویند به بایدن و ۲۳ درصد به سندرز رای می دهند. این آمار دو درصد رشد را برای هر دو نامزد در میان اقلیت ها نشان می دهد.

در پاسخ به این پرسش که چه کسی شانس بیشتری برای شکست ترامپ در ۲۰۲۰ دارد، ۳۳ درصد اقلیت ها بایدن و ۱۹ درصد اقلیت ها سندرز را انتخاب کرده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG