لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

چه کسانی در نخستین مناظره دموکرات‌ها حاضر می‌شوند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نبرد بر سر کسب نامزدی «حزب دموکرات» در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ این هفته با برگزاری نخستین سری مناظره از مناظره های ماهانه منتهی به نخستین انتخابات درون حزبی در اوایل سال میلادی آینده وارد مرحله ای تازه می شود.

شهر میامی در ایالت فلوریدا در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه میزبان نخستین مناظره ها خواهد بود. هر شب ۱۰ کاندیدا می کوشند خود را رقیب پرزیدنت دونالد ترامپ در نوامبر ۲۰۲۰ نشان دهند.

جو بایدن، معاون ریاست جمهوری پیشین آمریکا، پیشتاز دموکرات ها در میانگین نظرسنجی ها با ۳۲ درصد محبوبیت، در کانون توجه خواهد بود. بایدن می کوشد جایگاه خود را در پر تعدادترین رقابت دموکرات ها برای ریاست جمهوری در تاریخ معاصر محکم کند.

بایدن در روزهای اخیر برای دفاع از همکاری اش در گذشته دور در سنا با طرفداران جدایی سفیدپوستان و سیاه پوستان هدف حمله قرار گرفته است.

در میانگین نظرسنجی ها، سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت با ۱۵ درصد و سناتور الیزابت وارنر از ایالت ماساچوست که محبوبیت اش روند صعودی داشته است با ۱۲ درصد در تعقیب بایدن هستند.

پیت بودجاج، شهردار پیشتر کمتر شناخته شده شهر ساوت بند در ایالت ایندیانا، و سناتور کامالا هریس از ایالت کالیفرنیا با حدود ۷ درصد محبوبیت ردیف بالا را در میان دموکرات ها تکمیل می کنند.

بودجاج در روزهای اخیر کمپین انتخاباتی را کنار گذاشت و برای رسیدگی به خشم سیاسی مردم در پی تیراندازی یک پلیس سفیدپوست به یک مرد سیاهپوست در ساوت بند به شهرش بازگشت.

بتو اورورک، نماینده پیشین کنگره از ایالت تگزاس و سناتور کوری بوکر از ایالت نیوجرسی با ۳ تا ۴ درصد متوسط محبوبیت در ردیف بعدی قرار دارند. مابقی کاندیدا از حمایت ۲ درصد یا کمتر رای دهندگان دموکرات برخوردارند.

در حال حاضر تنها ۳۵ درصد رای دهندگان دموکرات در این مقطع به کمپین های انتخاباتی توجه نشان می دهند و ۲۲ درصد می گویند از مواضع کاندیداها اطلاع کافی دارند.

الیزابت وارن رقیب اصلی مناظره چهارشنبه شب خواهد بود. او را کوری بوکر، حولیان کسترو وزیر پیشین دولت اوباما، جان دلینی نماینده پیشین کنگره از ایالت مریلند، بیل دبلازیو شهردار نیویورک، تولسی گبارد نماینده کنگره از هاوایی، جی اینسلی فرماندار ایالت واشنگتن، سناتور امی کلوبشار از ایالت مینه سوتا، تیم رایان، نماینده کنگره از اوهایو و بتو اورورک همراهی می کنند.

بایدن، سندرز، بودجاج و هریس پنج شنبه شب با هم به مناظره خواهند پرداخت. در جمع آن ها سناتور مایکل بنت از کلورادو، سناتور کرستن جیلیبرند از ایالت نیویورک، جان هیکنلوپر فرماندار پیشین کلورادو، اریک سوالول نماینده کنگره از ایالت کالیفرنیا، مارین ویلیامسون نویسنده و اندرو یانگ کارآفرین هم حضور خواهند داشت.

سه کاندیدای دموکرات شامل استیو بولاک فرماندار ایالت مانتانا، ست مولتون نماینده کنگره از ایالت ماساچوست و وِین مِسَم شهردار مرامار در ایالت فلوریدا از شرایط لازم برای حضور در مناظره ها برخوردار نشدند.

روز یکشنبه با ورود جو سستک، دریاسالار بازنشسته و نماینده پیشین کنگره از ایالت پنسیلوانیا، شمار کاندیداهای دموکرات به ۲۴ نفر رسید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG