لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۴

هیلاری کلینتون و تیم کین: می خواهیم پل بسازیم نه دیوار


هیلاری کلینتون نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تیم کین سناتور ویرجینیا و زوج انتخاباتی او روز شنبه برای اولین بار در کمپین شرکت کردند و در این همکاری پیام امید به آینده دادند. این پیام در تقابل با آن چیزی بود که بسیاری از سخنران ها در مجمع ملی جمهوریخواهان عنوان کردند و عمدتا به سیر نزولی آمریکا هشدار دادند.

در سخنرانی روز شنبه خانم کلینتون، آقای کین را به جمعیت مشتاق در ایالت فلوردیا معرفی کرد و گفت همراه با انتخابش برای معاونت ریاست جمهوری "چشم اندازی بسیار متفاوت" را برای آمریکا در نظر دارند، چشم اندازی که درباره "ساختن پل است و نه دیوار." این جمله کنایه ای به اظهارنظر جنجالی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان داشت که خواستار ساختن دیوار بین آمریکا و مکزیک شده بود تا مانع ورود مهاجران غیرقانونی به خاک آمریکا شود.

خانم کلینتون گفت: "سناتور تیم کین همه آن چیزی است که دونالد ترامپ و مایک پنس (یار انتخاباتی ترامپ) نیستند."

ترامپ با آن که روز شنبه سخنرانی نداشت ولی در رشته توییت هایی نشان داد که می خواهد رای دهندگان به دموکرات ها را بخصوص در زمینه اقتصاد به فکر وادارد. او در توییتر آقای کین را به دلیل حمایت او از معاهده تجاری شراکت ترانس پاسیفیک، "قاتل اشتغال" نامید. قبلا برنی سندرز دیگر داوطلب نامزدی از حزب دموکرات، در جریان انتخابات مقدماتی درون حزبی به شدت با این معاهده مخالفت کرده بود. ترامپ در یکی از توییت هایش نوشت: "حامیان برنی عصبانی اند."

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از پیوستن سناتور کین به کمپین انتخاباتی دموکرات ها به گرمی استقبال کرده است.

کلینتون روز شنبه همچنین گفت کنوانسیون ملی حزب دموکرات که روز دوشنبه در فیلادلفیا آغاز می شود بر این تمرکز خواهد داشت که "استقبال از تنوع آمریکا را متعالی می کند." او کین را مبارز اقلیت ها و فقرا خواند.

کلینتون و کین برای جمعیت بزرگی در دانشگاه بین المللی فلوریدا در میامی سخنرانی کردند و بسیاری از شرکت کنندگان لاتین تبار بودند. کین در این گردهمایی تسلط خود به زبان اسپانیایی را به نمایش گذاشت که حاصل کار کردن در هندوراس در گذشته است.

کین در سخنانش از خانواده، ارزش هایی که با آن بزرگ شده و زندگی حرفه ای خود به عنوان شهردار، فرماندار و سناتور صحبت کرد.

ترامپ با فرستادن پیامک به حامیانش کلینتون و کین را به باد حمله گرفت و گفت "نگذارید اوباما برای دور سوم انتخاب شود." ترامپ سیاست های کلینتون را ادامه دو دور ریاست جمهوری اوباما می داند.

کین نیز ترامپ را یک بیزنسمن (تاجر) بیرحم خواند که "هرجا می رود ردی از زندگی های ویران به جا می گذارد."

کلینتون گفت زوج انتخاباتی اش از محدودیت بیشتر بر اسلحه و حقوق برابر زنان از جمله حق سقط جنین و حقوق همجنسگرایان و تراجنسیتی ها و همچنین اصلاحات مهاجرتی حمایت می کند.

XS
SM
MD
LG