لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۳

هفته بین المللی آموزش


۱۱ تا ۱۵ نوامبر مصادف با چهاردهمین هفته سالانه آموزش بین المللی است، و فرصتی برای گرامی داشت مزایای آموزش بین المللی و مبادلات مردمی در سراسر جهان فراهم می آورد. این طرح مشترک وزارت های امور خارجه و آموزش آمریکا، بخشی از کوشش جهت پیشبرد برنامه هایی است که دانش آموزان را برای کار در یک جوّ جهانی آماده سازد و رهبران آینده از کشورهای سراسر جهان را به مطالعه، یادگیری، و مبادله تجربه ها در آمریکا جلب کند.

آموزش بین المللی روابط لازم بین مردم آمریکا با جوامع سراسر جهان را برای حل چالش های جهانی بوجود می آورد. دانشجویان با اشتراک عقاید، از برداشت ها و تجربه های گوناگون سود می برند و با آگاهی های جدید، مجموعه ای از مهارت های جهانی، و شناخت ژرفتری از ارزش ها و نگرش های مردم سرزمین های دیگر به کشور خود باز می گردند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا گفت «در دنیای امروز که روز بروز بیشتر درهم می آمیزد، چالش های اصلی که ما با آن روبرو هستیم ماهیتی جهانی دارند.بنابراین، ما به دانشمندان و مهندسان، رهبران بازرگان، آموزگاران، کارورزان اجتماعی و دیپلمات های هوشمندتر نیاز داریم – مردمی درتمام بخش ها که بتوانند در همه جا برای یافتن راه حل ها کار کنند.»
دانشجویانی که درخارج تحصیل می کنند به رهبرانی در تمام بخش ها و حرفه ها تبدیل می شوند که عقاید و تصمیمات آنها به عنوان رهبر، اغلب هوش وفراست بین المللی را که به ساختن جوامع کامیاب تر، برابرتر و ثابت تر کمک می کند بازتاب می دهد. جان کری گفت : «من با وزیران امور خارجه، وزیران دارائی و رهبران بسیار دیگری ملاقات کرده ام که همه آنها برای تحصیل به آمریکا آمدند و با ارتباطی نیرومند با کشور ما و مردم ما بازگشتند.»
دانشجویان با کسب تجربه هایی در خارج آگاهی ، مهارت و اتکاء به خود را که برای رقابت در اقتصاد جهان شده امروز لازم است به دست می آورند. آنها با برداشت ها، نگرش ها، مهارت ها و مناسبات جدید به تقویت جوامع خود کمک می کنند و جلو می روند.
جان کری وزیر امورخارجه آمریکا گفت «آموزش مزایای فراوانی با پیش پرداخت های اندک به بار می آورد. مبادلات آموزش بین المللی برخی از بهترین منافع اجتماعی را همراه دارد. ما فقط با درآمیختن با زبان ها و فرهنگ های یکدیگر می توانیم همدیگر را بشناسیم و مشارکت ها را تقویت کنیم.»
هفته بین المللی آموزش بر تفاهم جهانی وآگاهی بین المللی از طریق مجموعه ای از برنامه ریزی های اجتماعی، آموزشی و خدماتی تاکید می گذارد.
XS
SM
MD
LG