لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

اخبار امیدوار کننده از اقتصاد آمریکا


کاهش نرخ بیکاری در آمریکا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

کاهش نرخ بیکاری در آمریکا

اخبار بازار کار در آمریکا امیدوار کننده است. بر پایه آخرین گزارش های رسمی ۲۲۳ هزار شغل جدید در ماه گذشته آوریل به وجود آمد که نرخ بیکاری را به ۵.۴ درصد کاهش داد. به گزارش میل آرسگا از صدای آمریکا، کاهش نرخ بیکاری در ماه گذشته با افزایش دستمزدها نیز همراه بود.

افزایش مشاغل بیشتر در بخش خدمات، بهداشت و ساخت و ساز صورت گرفت. کرگ مک براید تحلیل گر در وب سایت بنک ریت دات کام که از طریق اسکایپ با صدای آمریکا صحبت کرد، گفت، سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ شروع خوبی دارد: «اخبار بازار کار در ماه آوریل نشان از روند بهبود بازار کار دارد. بازار کار در ماه مارس خوب نبود و در واقع، در روند کلی، استثنایی بود. اما ماه آوریل شروع خوبی برای سه ماهه دوم بود.»

تحلیل گران گزارش ماه آوریل را برای سرمایه گذاران امیدوار کننده می دانند. این خوشبینی با افزایش دستمزد ها نیز همراه بود اما به قول مک براید گرچه چشمگیر نیست، یعنی سه سنت در هر ساعت بود، به هرحال نشان از بهبود بازار کار دارد.

از دیدگاه مک براید تا وقتی که دستمزدها افزایش چشمگیری نداشته باشند بازار مسکن بهبود نشان نخواهد داد. کن سیمونسون از انجمن ملی اقتصاد می گوید مشکل تا حدی احتیاط بیش از اندازه شرکت ها برای استخدام و نگرانی کارکنان از تقاضا برای افزایش دستمزد ها است: «کارفرمایان در ایجاد مشاغل و افزایش دستمزدها خیلی احتیاط می کنند و کارکنان از سوی دیگر نگران امنیت شغلی خود هستند و برای همین نمی خواهند برای افزایش دستمزدها فشار بیاورند و یا به دنبال شغل هایی با حقوق های بالاتر بگردند.»

هنوز ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در آمریکا بیکارند، اما این تعداد یک میلیون کمتر از تعداد بیکاران در ماه آوریل سال گذشته است.

XS
SM
MD
LG