لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۷

آمريکا: شاخص های اقتصادی متناقض


بررسی صنايع کليدی در آمريکا نشان می دهد، بهبود اقتصادی در اين کشور تا حدودی غيرقابل پيش بينی است و رشد اقتصادی به آهستگی صورت می گيرد.

حدود ۷۰ درصد از باربری در آمريکا با کاميون صورت می گيرد. توليدکنندگان نياز به مواد خام دارند، قطعات بايد به کارخانه ها منتقل شود و صادرات و واردات و حمل کالاها به فروشگاه ها انجام شود.

باب کاستلو کارشناس ارشد در صنايع حمل کالا می گويد: صنعت باربری واقعاً يک شاخص خوب و اصلی اقتصاديست. با بررسی اين صنعت می توان آينده اقتصادی را پيش بينی کرد. بنابراين اگر حجم کالاهای جابجا شده پايين برود، مايه نگرانی است. اگر بالا برود اميدبخش است.

باب کاستلو می گويد، بررسی اين صنعت نشان می دهد اقتصاد در حال گذار به يک رکود ديگر اقتصادی نيست، بلکه دارد با آهستگی رشد می کند.

اما يکی ديگر از شاخص ها در رشد اقتصادی، حجم کالاهای جابجا شده از طریق هوايی است. آخرين آمار نشان می دهد که باربری هوايی در سطح جهانی در ماه ژوئيه سال جاری ۳ درصد کاهش داشته است.

پری فيلينت کارشناس انجمن بين المللی باربری هوايی می گويد: کاهش حجم باربری هوايی يک شاخص اصلی در دوران افول اقتصادی است.

شاخص های اقتصادی متناقض، وظيفه پيش بينی آينده اقتصادی را دشوار و پيچيده می کند.

کارشناسان اقتصادی دولت در ابتدا گفتند نرخ رشد اقتصادی سالانه در طول ماه های آوريل، مه و ژوئن سال جاری يک و نيم درصد بود. اما بررسی مجدد بر اساس اطلاعات و آمار جديدتر نشان می دهد که نرخ رشد اقتصادی در همان دوره يک و هفت دهم درصد بوده است.
XS
SM
MD
LG