لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۹

پرزیدنت ترامپ امیدوار است که وضعیت خوب اقتصادی منجر به پیروزی دوباره او در انتخابات شود


آرشیو
آرشیو

نشریه هیل می نویسد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، امیدوار است که عملکرد بازار سهام به پیروزی دوباره او در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو کمک کند.

روز سه شنبه ۱۰ دی، آخرین روز مبادلات سهام در سال ۲۰۱۹ است و شاخص های داوجونز و اس‌اندپی۵۰۰ بسیار بالاتر از اوایل سال قرار دارد.

شاخص داوجونز ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و شاخص اس‌اندپی نیز در پایان معاملات روز دوشنبه، حدود ۲۸ درصد رشد نشان می دهد.

تحلیلگران می گویند که برخی از افزایش هایی که بازار سهام در سال ۲۰۱۹ به دست آورده است در اصل جبران افت پیشین قیمت های سهام است ولی با وجود این، بازار سهام در پایان سال ۲۰۱۹ بالاتر از اوج آن در سال ۲۰۱۸ قرار دارد.

به نوشته هیل، پرزیدنت ترامپ در سفر اخیر خود برای شرکت در اجلاس ناتو در لندن، گفته بود که به بازار سهام توجه نمی کند و ترجیح می دهد تمرکزش روی آمار اشتغال باشد؛ اما او در توئیتر چندین بار، رکوردهای بازار سهام را به دوران حضور خود در کاخ سفید مرتبط کرده است.

پرزیدنت ترامپ در توئیتی در ۱۶ دسامبر نوشت که بازار سهام رکورد جدیدی ثبت کرد و من هرگز از گفتن این موضوع حوصله‌ام سر نمی رود و ما هرگز از پیروزی خسته نمی شویم.

علاوه بر وضعیت بازار سهام، شاخص های دیگر، از جمله آمار پایین بیکاری و ایجاد فرصت های جدید شغلی، نیز شرایط را به نفع پرزیدنت ترامپ نشان می دهد. چشم انداز تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۹ پایین تر از سال ۲۰۱۸ است؛ اما نگرانی های پیشین «وال استریت» در خصوص رکورد اقتصادی، کاهش یافته است.

چندین نظرسنجی تازه نشان می هد که رای دهندگان نسبت به شرایط اقتصادی دید مثبتی دارند و با اینکه رئیس جمهوری آمریکا امیدوار است شرایط فعلی اقتصاد به انتخاب مجدد او کمک کند، هنوز روشن نیست که این نظرات مثبت رای دهندگان، منجر به پیروزی او در انتخابات ۲۰۲۰ شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG