لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

سرمایه دار بزرگ آمریکایی و حامی سرسخت کلینتون: ترامپ سزاوار حمایت همه آمریکاست


«وارن بافت» سرمایه دار و کارآفرین سرشناس آمریکایی و صاحب هولدینگ برکشایر هتاوی، که از حامیان عمده هیلاری کلینتون بود، حالا پس از شکست او گفته است که همه آمریکایی ها باید از دونالد ترامپ حمایت کنند.

شبکه خبری سی.ان.ان به نقل از «بافت» گفت: «من از هر رئیس جمهوری در ایالات متحده حمایت می کند. پشتبانی مردم از رئیس جمهوری آمریکا اهمیت زیادی دارد.»

او در گفت و گو با سی.ان.ان گفت: «این به این معنی نیست که نمی توانند او را نقد کنند ولی ما به یک کشور متحد نیاز داریم. او سزاوار احترام همگان است.»

«بافت» با اشاره به عصبانیت مردم آمریکا درباره شکاف طبقاتی موجود در این کشور گفت گمان نمی کند که ترامپ علی رغم وعده هایش بتواند به سرعت در اقتصاد کشور رشد ایجاد کند اما گفت حتی رشد دو درصدی سالانه در ظرف چند سال منجر به بهبود اوضاع اقتصادی می شود.

کمپانی وارن بافت مالک شرکت بزرگ بیمه گایکو و خط آهن برلینتگون است و در عین حال در شرکت های مالی و صنعتی بزرگی سرمایه گذاری کرده است. به نوشته سی.ان.ان این بخش ها همگی از روز انتخابات آمریکا به این سو رشد بزرگی کرده اند.

«بافت» گفته است نگران شعارهای انتخاباتی ترامپ نیست چرا که افراد در جریان کمپین چیزهای زیادی می گویند که پس از انتخابات فراموش می شوند.

او گفت اگر رئیس جمهوری منتخب دونالد ترامپ از او مشاوره اقتصادی بخواهد، آن را می پذیرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG