لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۸

مبارزه با ابولا، اولویت شماره یک آمریکا


پرزیدنت اوباما در تاکید بر تلاش های آمریکا در رویاروئی با گسترش ویروس ابولا در آفریقای غربی و نقاط دیگر، مشاوران ارشد خود را شنبه شب به جلسه ای در کاخ سفید فراخواند. ظرف چهار روز این سومین بار بود که چنین جلسه ای برای بحث در باره بحران تشکیل می شد. رئیس جمهوری همچنین در سخنرانی رادیویی هفتگی خود در باره ابولا بحث کرد ، آمریکائیان را ترغیب کرد بیشتر در باره بیماری بیاموزند ، از شایعات یا سوءتفاهم سردرگم نشوند و وحشت نکنند.

آمریکا فعالانه در نبرد با شیوع ویروس ابولا درگیر است. بیش از ۷۵۰ پرسنل دولت را به آفریقای غربی فرستاده است، کاری که آنرا به بزرگترین پاسخ آمریکا به یک بحران بهداشت جهانی تبدیل می کند. این کوشش ها بر کنترل گسترش بیماری از طریق شماری فعالیت ها متمرکز است، مانند ایجاد واحد های درمان ابولا و حمایت از آنها، ارسال هوائی تدارکات پزشکی و رفاهی فوری، حمایت از تیم های تدفین، و افزایش شمار آزمایشگاه ها برای دو برابر ساختن ظرفیت آزمایش نمونه ها .

در حالی که این اقدامات ، مهم است، کارشناسان بهداشت می پذیرند شکستن چرخه انتقال بیماری، دسترسی بیشتر به جوامع و در گیری فعال در آنها را ایجاب می کند. آژانس امریکایی توسعه بین المللی با شریکان جهانی خود برای ساختن مراکز مراقبت های اجتماعی کار می کند، که سطح دیگری از مراقبت و قرنظینه رابرای جوامع فراهم می آورد و راه های حفاظت از خود و خانواده هایشان را به آنها آموزش می دهد.

آژانس همچنین با کشورهای آسیب دیده، یونیسف، بنیاد خانواده پال آلن، و دیگر سازمان های محلی برای تامین هزاران بسته مراقیت های اولیه ، با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر عفونت در داخل جوامع کار می کند. تاکنون بیش از ۹ هزار بسته – حاوی جامه های حفاظتی، دستکش و ماسک و کلورین – به مونرویا، پایتخت لیبریا تحویل داده شده است.

آفریقای غربی با بزرگترین و ویران کننده ترین شیوع ویروس ابولا در تاریخ خود روبرو است. متوقف ساختن آن و کمک به بهبود کشورهای آسیب دیده ، کوشش هماهنگ جهانی را ایجاب می کند.

XS
SM
MD
LG